Pagrindinis puslapis Kultūra Trys Vilniaus universiteto chorai susiburs atlikti Gabrielio Fauré „Requiem“ ir surengs tris koncertus skirtinguose Lietuvos miestuose

Trys Vilniaus universiteto chorai susiburs atlikti Gabrielio Fauré „Requiem“ ir surengs tris koncertus skirtinguose Lietuvos miestuose

Trys Vilniaus universiteto chorai susiburs atlikti Gabrielio Fauré „Requiem“ ir surengs tris koncertus skirtinguose Lietuvos miestuose

www.voruta.lt

Gerėjant epidemiologinei situacijai ir laisvėjant apribojimams pamažu šalyje atgyja taip daugelio išsiilgtas kultūrinis gyvenimas. Ilgai kartu negalėję repetuoti gyvai, po kelių karantinų ir suvaržymų laikotarpių, trys Vilniaus universiteto chorai susiburs atlikti garsaus prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Fauré „Requiem“ ir surengs tris koncertus skirtinguose Lietuvos miestuose.

Pirmasis koncertas nuskambės šį šeštadienį birželio 19 dieną 16 val. Naujosios Akmenės Šv. Onos bažnyčioje, kur Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“, „Gaudeamus“ ir „Virgo“ kartu su kameriniu orkestru atliks šį didingą ir vilties kupiną kūrinį. Toliau koncertinio turo kelias kolektyvus ves į Marijampolę, kur ta pati programa sekmadienį 16.30 val. skambės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje. O jau pirmadienį 19.30 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje ją išgirs sostinės publika.

G. Fauré „Requiem“ – vienas žymiausių šio žanro kūrinių. Pirmą kartą jis buvo atliktas 1888 m. Paryžiaus Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje, kur ne kartą yra tekę koncertuoti Vilniaus universiteto chorams. Kūrinys išsiskiria iš kitų requiem ypatingu šviesumu, skaidrumu ir faktūros lengvumu, todėl dažnai vadinamas „viltinguoju requiem“. Tradicinė Dievo rūstybės dalis „Dies irae“ jame pakeista lyrine švelnia, kupina gailestingumo dalimi „Pie Jesu“, o kūrinio pabaigoje pridėta requiem nebūdinga ciklo dalis „In paradisum“, kurioje aukštieji balsai tarsi nukelia į dangaus karalystę, šviesų gėrio ir grožio pasaulį ir suteikia vilties. Filosofiškas ir mistiškas opusas klausytojus užburia savo lyrizmu ir melodingumu, jo aiškus ir santūrus stilius atspindi skaidrų liūdesį ir melancholiją. Ne veltui G. Fauré laikomas vienu didžiausių prancūziškosios melodijos meistrų.

Melodingumu ir skaidriomis harmonijos spalvomis kerintis kūrinys suteiks vilties šiandieniame pasaulyje. „Šio kūrinio atlikimas dabartinėje pandemijos situacijoje yra prasmingas tuo, kad galima prisiminti ir paminėti pandemijos aukas ir tikėtis, kad jau netrukus visa tai baigsis. Šviesi viltis – tai šio kūrinio tema“, – mintimis dalijasi VU chorų meno vadovė Rasa Gelgotienė.

Kartu su VU chorais G. Fauré „Requiem“ atliks ir VU kamerinis orkestras (meno vadovas Modestas Jankūnas), Indrė Pinkevičė (vargonėliai), Justina Varkulevičiūtė (arfa). Solistai – sopranas Gunta Gelgotė ir baritonas Dainius Puišys. Diriguos VU chorų meno vadovė R. Gelgotienė. Koncerte išgirsime ir VU kamerinio orkestro atliekamą Ottorino Respighi „Senovinių arijų ir šokių“ III siuitą (dirigentas M. Jankūnas).

Koncertai vyks:

Birželio 19.d. 16 val. Akmenės šv. Onos bažnyčia

Birželio 20 d. 16.30 val. Marijampolės Bazilika

Birželio 21 d.19.30 val. Vilniaus šv. Jonų bažnyčia