Pagrindinis puslapis Uncategorized Trys linksmi koncertai vaikams Vilniaus kongresų rūmuose

Trys linksmi koncertai vaikams Vilniaus kongresų rūmuose

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO, meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius) Vilniaus kongresų rūmuose pristato tris linksmus koncertus vaikams.

2011 m. kovo 19 d. koncertuos svečiai – Lietuvos kariuomenės orkestras, kuris atliks garsiąją J. del Meij simfoniją „Žiedų valdovas“ („The Lord of the Rings“). Šio koncerto metu dideliame ekrane bus demonstruojamos „Žiedų valdovo“ knygos iliustracijų vizualizacijos (apie 200 piešinių). „Žiedų valdovo“ koncertą ves aktorius Darius Petkevičius.

Kovo 26 d. koncertą galima būtų pavadinti „Vaikai dainuoja vaikams“, nes šiame renginyje dainuos choras „Kivi“.

Balandžio 16 d. koncerte pristatoma W. A. Mozarto operos „Užburtoji fleita“ versija vaikams. Dainuos ir vaidins Kauno valstybinio muzikinio teatro artistai.

Olandijos kompozitoriaus Johano del Meij sukurtos simfonijos įkvėpėja – J. R. R. Tolkieno trilogija „Žiedų valdovas“, nuo pat jos išleidimo 1955 m. užbūrusi milijonus skaitytojų. Rašytojas sukūrė savo pasaulį, su niekur negirdėta kalba, šimtais veikėjų ir iki tol negirdėtų legendų bei vietovardžių. Simfonijoje J. del Meij pavaizdavo kelis svarbiausius personažus ir įvykius. Išmintingasis burtininkas Gendalfas lydi herojus į blogio žiedo sunaikinimo kelionę; stebuklingame elfų miške susitinka hobitas Frodo ir elfė Galadrielė; apgailėtina pavydi būtybė vardu Golumas kalbasi su savimi ir rauda praradęs žiedą; taurioji Žiedo brolija keliauja per baugias Morajos kasyklas, kur nuo Kazad-Dumo tilto krenta Gendalfas. Kelionė tęsiama, ir viskas baigiasi narsių ir linksmų hobitų šokiu, nors nebūtinai tai reiškia tik džiugias natas…. Žiedas, sukurtas tarnauti blogiui, dingsta liepsnose…

„Žiedų valdovo“ koncertą diriguosiantis Dainius Pavilionis pasakojo, jog „kompozitoriaus J. del Meij simfonija „Žiedų valdovas“ pirmiausia yra tiesiog labai gera muzika, sukurta pučiamųjų orkestrui. Ją gali atlikti tik labai profesionalus pučiamųjų orkestras. J. del Meij yra gerai žinomas šio muzikos žanro kūrėjas. Manau, kad vaikai neturėtų bijoti mūsų orkestro skambesio. Visi Lietuvos kariuomenės orkestro muzikantai yra baigę muzikos akademiją, daugelis orkestro narių – tikri savo instrumentų fanai, dirbantys pedagoginį darbą Vilniuje, Kaune, Druskininkuose, Varėnoje. Mūsų kolektyvas pasižymi ne tik griežta disciplina, bet ir puoselėjamomis meilės muzikai tradicijomis.“ 

Choro „Kivi“ vadovė Danguolė Aukselienė pritarė kolegai Dainiui Pavilioniui: „Taip, meilė muzikai itin svarbi ir mūsų veikloje. Su dideliu malonumu priėmėme pasiūlymą koncertuoti Kongresų rūmuose. Džiaugiamės, jog Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras sutiko prisitaikyti prie mūsų pop jazz stilistikos ir žanro ypatumų. Koncerte dainuosime lengvesnio stiliaus muziką. „Kivi“ – tai keturi skirtingi chorai, sudaryti pagal vaikų amžių grupes. Visi jie pasirodys kovo 26 d. koncerte. Vaikai dainuos a capella ir kartu su orkestru. „Kivi“ choristams tai bus nauja ir unikali patirtis. Dabar – intensyviai repetuojame ir… labai labai jaudinamės… Iš viso atliksime apie šešiolika dainų. Visos jos – pavasario tema, apie atgyjančią gamtą, taip laukiamą šilumą, šarkas, lapes, vilką… Dainuosime lietuviškai ir angliškai. Skambės garsusis „Koks nuostabus pasaulis“ („What a wonderful world“) ir Mažojo princo arija.“

Jaunas ir nuoširdus choras „Kivi“ turi daugybę tarptautinių apdovanojimų ir palankiausių kritikos vertinimų. Įkurtas 1997 m. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, „Kivi“ pelnė nugalėtojo laurus konkursuose Latvijoje, Švedijoje, Čekijoje, Bulgarijoje, Italijoje, Danijoje, Olandijoje, Austrijoje ir Kinijoje.

Balandžio 16 d. koncerte klausytojų laukia pažintis su muzikine pasaka vaikams „Mažoji burtų fleita“. Tai populiariosios W. A. Mozarto operos adaptacija, pagal garsios lenkų dramaturgės Kristinos Meisner sumanymą pastatyta Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Koncerte dainuos įspūdingais kostiumais pasipuošę Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai: Tomas Ladiga, Živilė Lamauskienė, Ieva Vaznelytė, Tomas Vaitkus, Žanas Voronovas, Kristina Siurbytė. Koncertą ves aktorius Andrius Bialobžeskis.

„Visų pirma tai yra genialaus kompozitoriaus muzika, kurios klausosi visas pasaulis… Vaikai išgirs tikrą klasiką. Šis trumpasis operos variantas muzikiniai nesiskiria nuo originalo, čia nieko neprikurta, visos natos tos pačios, ta pati amžinoji muzika… Vienareikšmiškai – tai tikrų tikriausi edukacija. Dainuosime lietuviškai, vaidinsime. Mums tai šaunios mini gastrolės Vilniuje!“, – sakė Kauno valstybinio muzikinio teatro dirigentas Virgilijus Visockis.

Koncertų vaikams bilietai parduodami Kongresų rūmuose ir sistemoje bilietai.lt.

Bilietų kainos nuo 10 litų.

***

Šeštadieniniai koncertai vaikams Vilniaus kongresų rūmuose:

Kovo 19 d. 12 val.„Žiedų valdovas“

Kovo 26 d. 12 val.„Dainuoja Kivi“

Balandžio 16 d. 12 val.„Mažoji burtų fleita“

www.lvso.lt, www.bilietai.lt

2, 3. nuotraukose: Koncerto „Mažosios burtų fleitos“ akimirkos