Pagrindinis puslapis Uncategorized Trijų šalių muzikantai kviečia į Galvės Jazz fiestos laivą

Trijų šalių muzikantai kviečia į Galvės Jazz fiestos laivą

www.voruta.lt

Pagreitį įgyja jau 10-oji  Galvės Jazz fiesta – džiazo koncertai plaukiančiame laive, kurie tęsis iki pat rudens. Tai vienas iš Trakus reprezentuojančių kultūros renginių, kurie pritraukia žiūrovus iš visos Lietuvos.

 Liepos 21 dieną „Galvės“ džiazo laive koncertuoja žymaus pianisto Edgaro Sabilo suburtas tarptautinis džiazo kvintetas. Jo dalyviai – iš Lietuvos, Čekijos ir Rusijos. Šio kolektyvo koncertinė veikla, pastaruoju metu plėtojama Lietuvoje, Rusijoje bei Olandijoje įrodo, kad atstumai meno pasaulyje visiškai neegzistuoja.

E.Sabilo gerai žinomas Lietuvos (ir ne tik) džiazo padangėje, kaip džiazo pianistas groja du dešimtmečius. Jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro, Maskvos Gnesinų muzikos akademijose, tobulinosi Grioningeno muzikos akademijoje Olandijoje. Muzikinės patirties įgijo dalyvaudamas ir tapęs ne vieno konkurso laureatu. Šiuo metu pianistas bendradarbiauja su gerai žinomais Lietuvos džiazo muzikos scenos atlikėjais, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose užsienyje. Pasirodymas su tarptautiniu džiazo kvintetu Galvės Jazz fiestoje – vienas iš įdomiausių pastarojo meto jo projektų.

Trys kvinteto nariai – iš Rusijos. Vokalistė Ksenija Selezneva – jauna, perspektyvi džiazo atlikėja, ,  daugelio festivalių dalyvė bei preistižinio Maskvos konkurso  „Gnesin Jazz Voice 2017“ pirmos premijos laureatė. Grupėje groja du Maskvos Gnesinų muzikos akademijos auklėtiniai – kontrabosininkas Romanas Plotnikov ir būgnininkas Vladimiras Borisov. Šie atlikėjai taip pat yra pelnę pripažinimą tarptautiniuose džiazo konkursuose savo šalyje bei užsienyje.

Viena iš spalvingiausių kvinteto asmenybių – tai Barata Rajnošek – čekiškos džiazo muzikos atstovas, multiinstrumentininkas, grojantis saksofonais, trimitu, flugelhornu, fleita, klarnetu, bosiniu klarnetu, trombonu ir kitais instrumentais. Jis nuolat dirba su žinomais Čekijos bei kitų šalių džiazo muzikantais ir kolektyvais. Matyt, jo daugiabriauniu talentu bus proga įsitikinti ir Trakuose.

Muzikinis „Galvės“ laivas išplaukia 19.30 val. iš Karališkojo sodo prieplaukos(Karaimų g. 57, Trakai). Galvės Jazz fiestos projektą remia  Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė. Išsamiau: www.trakaijazz.lt

Galvės Jazz fiestos informacija

Nuotraukose:

Vokalistė Ksenija Selezneva. Pianistas Edgaras Sabilo.