Pagrindinis puslapis Lietuva Mažoji Lietuva Trečiojo tūkstantmečio šešiolika Kalėdų Senelių vėl Pagėgiuose

Trečiojo tūkstantmečio šešiolika Kalėdų Senelių vėl Pagėgiuose

 

Milda JASEVIČIENĖ, Pagėgių bendruomenė

Šventinis šurmulys, dovanos, linkėjimai byra iš visų pusių, o žiemos kaip nėra taip nėra, todėl trečiojo tūkstantmečio Kalėdų Seneliai pasirinko kiek kitokį vizitą į Pagėgių kraštą. Šešiolika Kalėdų Senelių su visa palyda suorganizavo Kalėdinę žvejybą Nemune. Rambyno kalnas to dar nematė – šešiolika Kalėdų senelių, elnias Rudolfas, ateinančių metų palydovė beždžionė, būrys elfų, snieguolių, žvėrelių, važiuoti ne su tradicinėmis rogėmis, o su prabangiu turistiniu autobusu, nuvyko ant Rambyno kalno ir jo papėdėje užmetė meškeres į Nemuną. Ir ką gi gali sužvejoti mistinis personažas? O gi ką tik širdis geidžia – vienam pasisekė ištraukti gyvą žuvelę, kitas ištraukė jau parūkytą, ar kitas iš Nemuno traukė ir tiesiai vaikams į rankas dalino žaislus.

 Po kalėdinės žvejybos Kalėdų Seneliai nuskubėjo į susitikimą su pagėgiškiais. Pagėgiuose, prie miesto eglės, šaunaus būrio Kalėdų senelių laukė kur kas didesnis būrys pagėgiškių. Juk nedažnai tenka matyti šešiolika Kalėdų Senelių vienoje vietoje. Dovanų pakako visiems, o ir Seneliai išgirdo eilėraščių, dainų. Visus susirinkusius pašokdino Beždžionė.

Kalėdų Seneliai kasmet atlieka kilnią misiją – aplanko Pagėgių palaikomo gydymo,  slaugos ir senelių namus. Ir pamalonino Kalėdų seneliams širdį senelių namų gyventojų nerimas –  „jau manėme, kad nesulauksime…“. Nenuvykti į senelių namus neįmanoma, tai bene labiausiai jaudinantis vizitas.
Šaunus būrys Senelių džiugina kraštiečius penktus metus. O prasidėjo viskas nuo pašėlusios minties –  2011 metų lapkričio pabaigoje, minint asociacijos „Pagėgių bendruomenė“  dešimtmetį, pradėjome planuoti Kalėdų šventes –  „o ką jei į Pagėgius ateitų tiek Senelių, kiek bus metų po 2000 tūkstantmečio?‘ šovė mintis. Ir sėdo asociacijos nariai rašyti laiškus visiems Kalėdų seneliams. Sulaukė atsako – nuo 2011 metų Pagėgius aplanko tiek Kalėdų senelių, kiek sueina trečiojo tūkstantmečio metų.
Visą šio kilnaus vyksmo organizacinę naštą neša asociacijos „Pagėgių bendruomenė“ pirmininkas Edmundas Incius. Jam tenka surasti entuziastus, norinčius dovanoti žmonėms džiaugsmą. Dovanas Kalėdų Seneliai, kaip ir daugelis Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų, gauna iš Švedijos bičiulių – organizacijos „Pagalba Lietuvai“ ir jų vietininko Lietuvoje Tado Girčiaus. Aplankė šiais metais Kalėdų Seneliai ir Tadą, įvardindami jį vyriausiuoju kalėdinių dovanėlių cecho viršininku.
Neapsieinama ir be finansinių rėmėjų. Šių metų akciją parėmė Pagėgių kredito unija. Unijos kolektyvas nupirko Seneliams saldumynus. Seneliams žvejams meškeres paruošė ir papuošė pagėgiškė Rasa Baranauskaitė ir Tomas Baranauskas. Rasa dar atliko vyriausios šeimininkės pareigas. Muzikiniais intarpais Senelių vizitą prie Pagėgių miesto Kalėdų eglės sumanė papuošti pagėgiškė Janeta  Marozienė. Ne veltui sako, kur stos du trys – viską padarys.
Pasak E. Inciaus, be žmonių, entuziastų, aukojančių savo laiką nieko nebūtų. Bendruomenės pirmininkas ypatingai dėkoja visiems, kurie prisideda prie unikalios iniciatyvos, yra geranoriški ir tiki, kad 2020-aisiais Pagėgius aplankys 20 Kalėdų Senelių… o toliau …..Pagyvensim – pamatysim…
Kalėdiniuose renginiuose Pagėgiuose, Natkiškiuose, Stoniškiuose, Vilkyškiuose, Kentriuose ir kitose gyvenvietėse. Ne tik į mūsų savivaldybę atvykusius svečius, bet ir kraštiečius stebino originalios, Lietuvoje dar negirdėtos ir nematytos iniciatyvos. Šypseną ir nuostabą ne vienam sukėlė  Kalėdinė kaimelio puošyba Kentriuose. Čia, tik įvažiavus į kaimelį, svečius pasitinka originali Kalėdų eglė, pagaminta iš apsiūtų ir mažais Kalėdų seneliais paverstų skardinių. Apie 700 Kalėdinių seneliukų iš skardinių gamino veikliausi bendruomenės nariai. Tikimasi, jog kitais metais ši originali eglė bus dar įspūdingesnė ir didesnė. Kaimelio aikštėje taip pat pūpso ir ne vienas šiaudinis Kalėdų senelis, besmegenis.