Pagrindinis puslapis Pasaulis Totoriai Totorių kultūros diena Trakuose

Totorių kultūros diena Trakuose

2013 metų birželio 22 d., šeštadienį, 12 val.Trakų pusiasalio pilies teritorijoje vyks kasmetinė tarptautinė totorių šventė Sabantujus – tradicinė totorių pavasario lauko darbų pabaigos šventė. Trakai jau nuo Vytauto Didžiojo laikų garsėjo kaip viena iš didžiausių totorių bendruomenių susitelkimo vietų Lietuvoje. Jau trečius metus iš eilės Sabantujus vyksta Trakuose, todėl galime laikyti šį miestą tradicine totorių susibūrimo vieta.

Šventės metu galėsite pamatyti ir išgirsti vaikų totorių ansamblį „Ilsu“ (vadovė Almira Trakšelienė). Taip pat atvyksta svečiai iš Baltarusijos, Tatarstano bei Lenkijos. Mūsų šventėje taip pat koncertuos merginų trio „Bulgar kyzlary“ (vokalistės Aigul Zainullina, Guliuza Kašapova, Aigul Gardislamova) ir kiti kviestiniai svečiai.

Mums labai didelė garbė kad šiemet mūsų šventėje koncertuos merginų trio „Bulgar kyzlary“. Ansamblis įkurtas 1991 metais, ir iki šių dienų jie išleido 5 audioalbumus, kelis video klipus, nufilmavo 8 filmus-koncertus, aplankė virš 200 miestų ir išmoko per 400 kūrinių. Nuo kolektyvo gyvenimo pradžios jo sudėtis žinoma pasikeitė. Nuo 2012 metų šios trys merginos sėkmingai dalyvauja ir skina pirmąsias vietas tokiuose tarptautiniuose konkursuose kaip „Tatar mony“ , „Viktorija“ ir kiti.

Kasmetiniame Sabantujuje taip pat dalyvaus amatininkai iš Širvintų bei Subartonių, turėsite puikią galimybę paskanauti mūsų šeimininkių, kurios išsaugojo savo totorių virtuvės tradicijas, keptų nepakartojamo skonio senos receptūros Šimtalapių ir tradicinio patiekalo – plovo, kurį gamins tikri tradicinės virtuvės žinovai.

Visi mėgstantys aktyvų laisvalaikį galės išbandyti savo jėgas ir susirungti su kitais šventės dalyviais sporto varžybose ir gauti apdovanojimą. O pagrindinį prizą – aviną – laimės totorių imtynių „Kureš“ nugalėtojas. Todėl dalyvauti verta ir galbūt šis nuostabus prizas bus jūsų.

Taip pat galėsite pasigrožėti, galbūt net ir įsigyti, mūsų amatininkų darbus.

Maloniai kviečiame visus dalyvauti šioje nuostabioje totorių kultūros šventėje Sabantujuje! Lauksime jūsų su savo suvenyrais ar smulkiomis dovanėlėmis kuriomis visi pasveikinsim vieni kitus tradicinėje mūsų švenčių vietoje – Trakuose, birželio 22 dieną 12 valandą.

Ateikite, pasikvieskite šeimas, draugus, bendraukite, būkite kartu, linksminkitės!

Renginio organizatoriai: Lietuvos totorių bendruomenių sąjunga, Totorių jaunimo bendrija „Duslyk“, tel. 8 604 80 823, 8 682 72 328, el.p: meisutovishm@gmail.com, duslyk@tatarlar-europe.eu

Šarūno Mažeikos nuotr.