Pagrindinis puslapis Lietuva Tolerancijos mokėmės tarptautinėje stovykloje

Tolerancijos mokėmės tarptautinėje stovykloje

Rasa MIDVERIENĖ, anglų k. mokytoja metodininkė 

2015 m. lapkričio 16 d. Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje vyko Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas.  Minėjimo metu vyko trumpa diskusija  „Kas yra tolerancija?“, kurią vedė gimnazijos socialinė pedagogė Aurelija Jančioraitė. 6 klasės mokinės Anastasija Bralkovskaja, Margarita Terek, 7 klasės mokinė Laura Aleksaitė, 8 klasės mokiniai Ieva Voverytė ir  Deivid Tyškevič kartu su mokytoja Rasa Midveriene parengė pristatymą ir prisiminė žavingiausias akimirkas iš vasarą vykusios Tolerancijos stovyklos. Po gražių prisiminimų visi gimnazijos mokiniai nuo pačių mažiausių iki didžiausių sudarė spalvingą mozaiką iš skirtingų šalių vėliavų taip išreikšdami toleranciją skirtingoms tautoms, rasėms, religijoms, ir pažiūroms.

Šis renginys  paskatino  prisiminti šių metų vasarą, rugpjūčio mėnesio 2-8 dienas, kai  trijų Baltijos valstybių atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos – šeši mokytojai, du Lietuvos edukologijos universiteto studentai savanoriai Ignas Žilinskas ir Tomas Aleknavičius ir trisdešimt 11-13 metų mokinių-  turėjo galimybę savaitę laiko praleisti kartu, mokytis tolerancijos ir  tobulinti anglų kalbos įgūdžius Baltijos šalių tolerancijos stovykloje  ,,Tolerancijos ugdymas per anglų kalbos mokymą“ , kuri vyko Dvarčėnų dvare, Alytaus rajone. Šią prasmingą stovyklą organizavo ir rėmė JAV ambasada Vilniuje ir Lietuvos anglų kalbos asociacija.

Prieš atvykdami į šią stovyklą visi 6 mokytojai ir savanoriai  susitiko Vilniuje, Lietuvos edukologijos universitete, į mokymus, kuriems išradingai ir įdomiai vadovavo LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija) valdybos narė Nida Burneikaitė, o visus mus per mokymus ir stovyklos metu globojo LAKMA prezidentė Eglė Petronienė.  Visi kartu intensyviai dirbome ir rašėme stovyklos programą, dalindamiesi savo patirtimi , kūrybingai  sudarinėjome užduotis būsimiems stovyklos dalyviams.

Ši stovykla  buvo iššūkis ne tik mokytojams, bet ir mokiniams, kurie atvyko iš skirtingų šeimų, būdami skirtingų tautybių, pažiūrų, nuomonių ir tikėjimų . Visi kartu mokėmės būti tolerantiškais, t. y. būti draugiškais, gerbti vieni kitus, būti pakančiais vieni kitiems. Šių dalykų mokėmės  per įvairias veiklas, bendraudami anglų kalba. Stovyklos dalyviai susipažino su valstybių  ir tautų panašumais ir skirtumais, mokėsi pasakyti paprastas frazes skirtingomis kalbomis, buvome labai tolerantiški mus supančiai aplinkai ir gamtai, tobulinome rūšiavimo įgūdžius, vykome pasigrožėti Merkinės apylinkėmis. Stovykloje žaidėme įvairius žaidimus, kūrėme istorijas, mokėmės komandinio darbo, susipažinome su tarptautinėmis organizacijomis ir jų veikla ir svarba pasaulio bendruomenėje. Kiekvieną dieną su nekantrumu laukdavome svečių, kurie maloniai bendravo ir patirtimi dalinosi su mūsų stovyklos dalyviais ir mokytojais. Mus aplankė JAV alumni dr Vytautas Silius, Jelena Grigorjeva, Danguolė Kiznienė, fotografas Andrew Mikšys ir LRT radijo žurnalistai Živilė Kropaitė ir Vaidas Saldžiūnas. Juos kiekvieną dieną lydėjo  ir mūsų pasiekimais domėjosi JAV ambasados Vilniuje darbuotoja  Inga Sidrys.

Dėkojame JAV ambasadai Vilniuje ir Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai už suteiktą galimybę tobulėti, susirasti draugų ir bendraminčių.