Pagrindinis puslapis Sena Voruta Teismas nurodė gatves vadinti tik lietuviškai

Teismas nurodė gatves vadinti tik lietuviškai

Teismas įpareigojo Šalčininkų rajono savivaldybę per mėnesį pakeisti visas dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles lietuviškomis. Į teismą kreipėsi Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius, nes rajono valdžia neįvykdė jo reikalavimo gatvių pavadinimus rašyti tik lietuviškai.
Ginčas dėl gatvių pavadinimų lenkų krašte tęsiasi jau metus ir atkreipė užsienio žiniasklaidos dėmesį.
Vyriausybės atstovui užkliuvo gatvių pavadinimų lenteles ne tik Šalčininkų, bet ir Vilniaus rajone, kuriose greta lietuviškų užrašų, gatvės pavadintos rusiškai, lenkiškai ar net visiškai nesuprantama kalba: Kiemelių gatvė virtusi ul. Kiemieliu, o Liepų alėja – al. Lipowa.
Pakeisti lenteles Vilniaus rajone Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) teismas vietos valdžią įpareigojo dar kovo mėnesį.
Lygiai toks pats sprendimas priimtas ir dėl lentelių Šalčininkų rajone.
Teismo sprendime nurodyta, kad Valstybinės kalbos įstatymo nuostatos, kad tautinių bendrijų organizacijų pavadinimai ir jų informaciniai užrašai gali būti greta lietuvių kalbos skelbiami ir kitomis kalbomis, gatvių pavadinimų lentelėms negali būti taikomos.
Anot Vyriausybės atstovo, VAAT sprendimas dėl Šalčininkų įsiteisėjo šių metų spalio 10 dieną. „Jeigu per mėnesį teismo sprendimas nebus įvykdytas, sieksime, kad savo darbą atliktų antstoliai, o savivaldybės administracijai bus skirtos baudos“, – DELFI teigė J. Jurkevičius.
Dvikalbes gatvių pavadinimų lenteles atkakliai gina politinė partija Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA). Jos lyderis Valdemaras Tomaševskis yra žadėjęs paskelbti pinigų rinkimo akciją ir apmokėti „neteisėtas pinigines baudas, skirtas demokratiškai išrinktiesiems Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybių atstovams”.
www.delfi.lt
Voruta. –  2008, lapkr. 8, nr. 21 (663), 6.