Pagrindinis puslapis Lietuva Mažoji Lietuva Tauragėje atidaryta pokario rezistencijos ekspozicija: ką ten pamatysite

Tauragėje atidaryta pokario rezistencijos ekspozicija: ką ten pamatysite

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

Šiandien į Tauragę neatvyko muziejininkų kviesta ir labai laukta šalies prezidentė. Bet į Tauragės krašto muziejausTremtinių ir politinių kalinių kančių namuose įrengtą rezistencijos ekspozicijos atidarymą susirinko gausus būrys svečių, tauragiškių. Ši ekspozicija unikali, tokios nėra ne tik mūsų, bet ir visame vakarų Lietuvos regione. 

Lietuvių tautai skaudžios istorijos laikmetį menančioje moderniai įrengtoje ekspozicijoje labai svarbią vietą užima balandžio mėnesį nepažįstamo žmogaus atneštos ir muziejui perduotos 202 nuotraukos. Kai kurios jų net nebus eksponuojamos. Žiauriai nužudytų ir išniekintų partizanų, net vaikų ir moterų, nuotraukos liks muziejaus archyvuose ir bus tyrinėjamos. Kaip spėja Genocido aukų muziejaus atstovai, nuotraukos greičiausiai į privačias rankas pateko iš Tauragėje veikusio KGB poskyrio ir yra labai reikšmingos tiriant rezistencijos kovų istoriją.

Šalia paminklo laisvės gynėjams, vadinamajame kančių kiemelyje, vyko rezistencijos ekspozicijos atidarymas. Į iškilmes susirinko gausus būrys svečių: Seimo nariai, rajono vadovai, savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės administracijos skyrių vadovai, savivaldybės įstaigų atstovai, kariškiai, kunigai, moksleiviai.

Kovotojams už laisvę uždegtos žvakelės, padėta gėlių, skambėjo sveikinimo žodžiai, Kultūros centro mišraus choro „Tremtinys“ dainos.

Prie muziejui buvusio partizano skaudviliškio Jono Gečo perduotos istorinės trispalvės parodomąją partizanų priesaiką atliko Šaulių sąjungos nariai, šalia kurių išsirikiavo istorinės rekonstrukcijos klubo „Partizanas“ nariai, apsirengę atkurtomis partizanų uniformomis.

Ekspozicijoje, kurią galima apžiūrėti kasdien darbo valandomis, lankytojai pamatys pagal istorinius šaltinius atkurtą partizanų bunkerį, interaktyvioje tardymo patalpoje galės pajausti tardymo siaubą. Edukacinėje salėje, kurioje gausu to meto istorinės medžiagos, galės vykti ir edukaciniai užsiėmimai mokiniams.  

http://kurjeris.lt/Taurages-krastas/Krasto-zinios/Atidaryta-pokario-rezistencijos-ekspozicija-ka-ten-pamatysite