Pagrindinis puslapis Uncategorized Tarptautinis festivalis „Mes sveikiname Trakus“ variu suskambo naujoje erdvėje

Tarptautinis festivalis „Mes sveikiname Trakus“ variu suskambo naujoje erdvėje

Pirmą kartą jau devintus metus skaičiuojantis tarptautinis muzikos festivalis „Mes sveikiname Trakus“ suskambo naujoje unikalioje erdvėje – Trakų rajone, Anupriškėse įsikūrusiame poilsio ir pramogų parke „Tony Resort“. Antradienio vakarą pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų garsai sklido parko pušų viršūnėmis bei greta tyvuliuojančio Gilušio ežero vilnimis.
Gamtos sukurtame amfiteatre muzikos mylėtojai mėgavosi ypatingai suskambusiais ansamblio „Protuberus Brass“ (išvertus – „saulėtasis varis“) kuriamais ritmais.  Muzikantams dirigavo Egidijus Miknius, solo grojo tarptautinių konkursų laureatai – svečias iš Švedijos trombonininkas Lars Ragnar Karlin bei lietuviškuoju pučiamųjų „paganiniu“ vadinamas, Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje studijavęs bei dabar Lietuvoje dėstantis tūbininkas Laimonas Macevičius.
Koncerto pradžią skelbė anglų kompozitoriaus Derek’o Bourgeois „Fanfaros“ akordai iš suitos „Viljamas ir Meri“. Įdomu, kad šio XX a. kompozitoriaus kūrybos arsenale – per septyniasdešimt simfonijų, jo muzikos gausu BBC kanalo filmuose. Renginio svečiai mėgavosi ir ispano Enrique Granados, anglo Chris’o Hazell’io bei vokiečių Johano Sebastijano Bacho ir Ferdinand’o David’o kūriniais.
„TonyResort“ poilsio ir pramogų parko direktorius Linas Jasinskas teigia nuolatos besistengiantis nustebinti parko svečius: „Šią vasarą Anupriškėse jau skambėjo įvairiausios muzikos garsai – nuo dūdmaišių švenčiant „Šventojo jaučio“ naktį iki romantiškų Johano Štrauso kūrinių Pažaislio festivalio koncerto metu. Tačiau tuo apsiriboti neketiname – kiekvieną rugpjūčio penktadienį ir šeštadienį parke vyks nemokami gyvos muzikos koncertai“.
Daugiau nei keli šimtai antradienio vakarą į Anupriškes susirinkusių klausytojų tapo ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, kompozitoriaus Šarūno Nako kūrinio „Tuba mirum“ premjeros liudininkais. Meditacinius skambesius lydėjo gausios klausytojų ovacijos. „Natūrali akustika gamtos prieglobstyje – šių metų festivalio naujiena. Gamtos sukurtame amfiteatre ryškiai girdėti kiekvienas instrumentas, o tai reikalauja iš muzikantų aukščiausios prabos meistriškumo“, – pasakoja viena festivalio organizatorių Neringa Mišeikienė.
Ji primena, kad dar vienas festivalio koncertas Anupriškėse vyks jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 2 dieną. Čia atvykusieji nuo 21 valandos galės nemokamai mėgautis džiazo, diksilendo ir populiariosios muzikos garsais, kartu su vokaliste Kristina Svolkinaite kuriamais vieno žymiausių tokią muziką atliekančių kolektyvų Lietuvoje – Kauno diksilendo „DixXband“.
Parko vadovas Linas Jasinskas savo ruožtu primena, kad penktadienį nuo 20 valandos Anupriškėse klausytojų lauks pripažinta solistė Laura Budreckytė bei fortepijonistas Leonardas Bėkša. O išsiilgusieji romantikos į ją galės pasinerti kartu su solistu Vytautu Petrušoniu, šeštadienio vakarą atliksiančiu legendinio Franko Sinatros kūrinius. „Išgirskite išskirtinį gyvos muzikos skambesį unikaliame gamtos kampelyje“, – kviečia „TonyResort“ direktorius ir primena, kad atvykimo į parką nuorodas galima rasti internetinėje svetainėje.
Tarptautinis festivalis „Mes sveikiname Trakus“ skaičiuoja jau devintus metus. Kartu vyksta ir tarptautinė vasaros meistriškumo mokykla „Trakų fanfarinė savaitė“. Šiemet joje dėsto tokie garsūs šalies muzikantai kaip Vytautas Labutis, Valerijus Ramoška ir Dmitrij Golovanov bei svečiai iš Švedijos, Suomijos, Belgijos ir Didžiosios Britanijos. Festivalį remia Trakų rajono savivaldybė, Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijos, kelios ambasados bei būrys verslo įmonių.

Šaltinis:  trakietis.lt