Pagrindinis puslapis Uncategorized Tarptautinis Comenius mokyklų partnerystės projektas „Legendos suvienija mus“

Tarptautinis Comenius mokyklų partnerystės projektas „Legendos suvienija mus“

Projekto koordinatorė Lietuvoje Ignalinos r. Dūkšto vidurinės mokyklos mokytoja Lenie DRŪTEIKIENĖ

Ignalinos rajono Dūkšto vidurinė mokykla dalyvauja Tarptautiniame Comenius daugiašalių mokyklų partnerystės projekte „Legendos suvienija mus“ („Thelegends unite us“), kuris prasidėjo 2012 m. ir tęsis iki 2014 m.

Jame dalyvauja aštuonios šalys: Portugalija, Ispanija, Olandija, Vokietija, Kroatija, Latvija, Čekija bei Lietuva. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

2013 m. nuo vasario 3 iki 6 dienos vyko antras pagal projektą susitikimas Ispanijos Caceres mieste. Atvyko visų aštuonių šiame projekte dalyvaujančių šalių mokyklų-partnerių atstovai: mokytojai ir mokiniai. Dūkšto vidurinei mokyklai susitikime atstovavo projekto koordinatorė Lietuvoje anglų kalbos mokytoja L. Drūteikienė ir biologijos mokytoja S. Petkūnienė bei 11 klasės mokiniai: K. Alejūnas, A. Kovaliauskas, I. Bikulčiūtė, R. Šakalytė. Svarbiausi šio susitikimo tikslai buvo aptarti tolesnę projekto vykdymo eigą bei pristatyti savo šalies legendą, kurios interpretacija bus išleista bendrai sukurtoje knygoje. O svarbiausia – susipažinti ir susidraugauti įvairių šalių ir kultūrų mokiniams.

Šiltai svečius priėmę „IES VIRGEN DE GUADALUPE“ mokyklos mokytojai ir mokiniai paruošė turiningą programą, kurios metu buvo užsiėmę visi. Pirmadienį, vasario 4 d., atvykę svečiai buvo iškilmingai priimti. Po priėmimo kartu su šeimininkais svečiai pristatė savo legendas, apžiūrėjo „IES VIRGEN DE GUADALUPE“ mokyklą. Antradienį, vasario 5-ąją,  buvo organizuotas susipažinimas su Caceres senamiesčiu, vakare – atsisveikinimo vakarėlis su šokiais. Mokiniai bendravo anglų kalba bei mokėsi naujų draugų kalbą. Buvo ir linksma, ir liūdna, nes susiradę draugų jaunuoliai jau turėjo atsisveikinti. Bet pasikeitę adresais, pasižadėjo vieni kitiems, jog nepamirš, bendrausnaudodamiesi šiuolaikinėmis technologijos priemonėmis ir išsivežė daugybę malonių prisiminimų.

Susitikimo tikslai buvo pasiekti, o ispanų kalba bei aplankyti Ispanijos kultūros paminklai pasiliks visam gyvenimui, žadindami daugybę malonių prisiminimų.

Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakinga už straipsnyje naudojamą informaciją.