Pagrindinis puslapis Lietuva Tarptautinė konferencija „Išeivijos žiniasklaida ir žurnalistai“

Tarptautinė konferencija „Išeivijos žiniasklaida ir žurnalistai“

Tarptautinė konferencija „Išeivijos žiniasklaida ir žurnalistai“

www.voruta.lt

Balandžio 6 d., trečiadienį, 9 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) prasidės tarptautinė konferencija „Išeivijos žiniasklaida ir žurnalistai“. Renginys skirtas pagerbti žurnalisto ir redaktoriaus Vytauto Gedgaudo darbus atkurtai Lietuvai jo 110-ųjų gimimo metinių proga. Tarptautinę konferenciją organizuoja Seimo Kultūros komitetas ir Lietuvos žurnalistų sąjunga.

Konferencijos dalyviams sveikinimo žodį tars Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

„Išeivijos žiniasklaidos reikšmė Lietuvos laisvėjimui ir Lietuvos žiniasklaidos profesiniam meistriškumui puoselėti yra nelygstama. Dabar matome, kad lietuviškosios žiniasklaidos užsienyje vyraujanti tema yra globaliosios Lietuvos išeivijos telkimas, talka Tėvynei ir veiklos plėtotė. Kartu išeivijos žiniasklaida – tai lietuvių bendruomenės gyvenimo toje šalyje kardiograma. Todėl išeivijos žiniasklaida, įskaitant jos archyvus, yra neišsemiami klodai mūsų tautos istorijos ir kasdienos studijoms“, – sako Kultūros komiteto pirmininkas V. Juozapaitis.

Pagerbdamos Vytauto Gedgaudo 110-ąsias gimimo metines Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacija 2022-uosius paskelbė atminimo metais.

„Lietuvos žurnalistikos tradicijos buvo ir yra siejamos su asmenybėmis, kurios kūrė sąžiningą, etišką ir stiprią misiją įkūnijančią žurnalistiką. Deja, didžioji dalis šių žurnalistų dirbo arba sovietmečio pogrindyje, arba išeivijoje. Vytautas Gedgaudas ir jo redaguotas laikraštis „Dirva“ yra išskirtinė, unikali ir daugeliui vis dar neatrasta arba mažai žinoma istorija. Istorija, kuri padėjo ir padeda kurti laisvą bei nepriklausomą Lietuvą. Todėl šiandien pagerbdami Vytauto Gedgaudo 110-ąsias gimimo metines galime iš naujo atrasti ir jo darbus, ir jo siekius, ir žurnalistikos istoriją“, – pabrėžia Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas D. Radzevičius.

Tarptautinės konferencijos dalyviai kalbės apie išeivijos žiniasklaidą ir jos santykį su Lietuva, naująją žurnalistiką ir inovatyvius projektus, aptars informacijos sklaidos kanalus, pasidalys gerąja praktika skleidžiant naujienas nišinėse žiniasklaidos priemonėse.

Renginyje pranešimus skaitys Vilniaus universiteto ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos mokslininkai, apie žiniasklaidos ir žurnalistikos aktualijas pasisakys Lietuvos žurnalistų sąjungos, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo atstovai, taip pat išeivijos žiniasklaidos priemonių vadovai ir žurnalistai iš „Draugo“, Klivlando lietuvių radijo redakcijų, Lenkijos lietuvių „Aušros“ leidyklos, Airijos lietuvių žiniasklaidos priemonių atstovai, Italijos lietuvių interneto portalo Itlietuviai.it ir naujienų portalo „The Lithuania Tribune“ vyriausieji redaktoriai.

Tarptautinės konferencijos programa

Renginys bus transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

lrs.lt inf.