Pagrindinis puslapis Uncategorized Švietimo ir mokslo ministerijos komentaras dėl užsienio šalių mokyklų steigimo Lietuvoje

Švietimo ir mokslo ministerijos komentaras dėl užsienio šalių mokyklų steigimo Lietuvoje

Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje išplėtotas tautinių mažumų mokyklų tinklas ir sudarytos geros sąlygos mokytis gimtąja kalba. Veikia 65 savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos – mišrios arba tik rusų mokomąja kalba. Jose 14,8 tūkst. vaikų mokosi rusų kalba pagal Lietuvos Respublikos švietimo programą.

Užsienio šalių ir tarptautinių organizacijų ugdymo programos Lietuvoje gali būti pradėtos vykdyti  tik pagal Lietuvos Respublikos teisės aktais nustatytą tvarką, t. y., gavus Vyriausybės pritarimą ir švietimo ir mokslo ministro sutikimą.

Užsienio šalies ar tarptautinės organizacijos ugdymo programą gali būti leidžiama vykdyti tik tada, jei ji neprieštarauja Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme numatytiems švietimo tikslams ir principams, Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo pagrindų įstatymui bei kitiems Lietuvos teisės aktams.

Primename, kad Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad Maskva artimiausiu metu užsienyje, taip pat ir Baltijos valstybėse, pradės steigti rusiškų mokyklų tinklą.

„Vyriausybės lygiu tam jau pritarta, ir artimiausiu metu bus pradėtas įgyvendinti projektas „Rusiška mokykla užsienyje“. Tarsimės, ir ne tik su Baltijos šalimis, bet ir su kitomis mūsų kaimynėmis, kur gyvena mūsų tėvynainiai, dėl rusiškų mokyklų kūrimo tenai mūsų lėšomis“, – sakė S.Lavrovas antradienį spaudos konferencijoje Maskvoje.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius