Pagrindinis puslapis Uncategorized Švietimo ir mokslo ministerija numato papildomai paremti mokyklų ir muziejų bendradarbiavimą

Švietimo ir mokslo ministerija numato papildomai paremti mokyklų ir muziejų bendradarbiavimą

Švietimo įstaigų ir muziejų bendradarbiavimas turi būti plečiamas, sudarant kuo geresnes sąlygas mokiniams lankytis muziejų edukacinėse programose, rengiant aktyvias pamokas muziejų erdvėse, bendradarbiaujant pedagogams ir muziejininkams. Tai buvo sutarta 2013 m. birželio 11 d. švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio ir Lietuvos muziejų asociacijos susitikime.

Mūsų bendras tikslas – sukurti ilgalaikę veikiančią mokyklų ir muziejų bendradarbiavimo sistemą, kad muziejų ištekliai būtų maksimaliai panaudojami prasmingam ir įdomiam vaikų ugdymui, kad nusistovėtų mokyklų ir muziejų bendros veiklos tradicija“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Artimiausiu metu bus sudaryta Švietimo ir mokslo ministerijos, Kultūros ministerijos, Lietuvos muziejų asociacijos darbo grupė dėl tvaraus švietimo įstaigų ir muziejų bendradarbiavimo.

Taip pat Švietimo ir mokslo ministerija numato skirti 500 tūkst. Lt papildomą finansavimą muziejų ir mokyklų bendrą veiklą skatinančiam projektui „Muziejus – mokykla – moksleivis“ ir jį pratęsti iki 2015 m. gegužės mėn. Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamą projektą įgyvendina Lietuvos muziejų asociacija.

Projektas „Muziejus – mokykla – moksleivis“ pradėtas 2011 m., norint pagyvinti mokyklų ir muziejų bendras edukacines veiklas, rengti muziejuose pamokas. Vykdant projektą mokytojai, savivaldybių darbuotojai supažindinami su muziejų edukacine veikla, jų teikiamomis paslaugomis. Sukurta muziejų ir mokyklų bendradarbiavimui skirta interneto svetainė (www.muziejuedukacija.lt). Per ateinančius metus kiekvienas projekte dalyvaujantis muziejus sukurs po naują edukacinę programą bendrojo ugdymo mokykloms.

Švietimo ir mokslo ministerijos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 219 12 35, el. p. info@smm.lt

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Nuotraukoje: Švietimo ir mokslo ministerija