Pagrindinis puslapis Uncategorized Šventinė savaitė Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

Šventinė savaitė Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

Rita RIMKUTĖ, Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokytoja

2012 m. lapkričio 12 d. Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje prasidėjo šventiniai renginiai, skirti maestro Mykolo Karkos 120-osioms gimimo metinėms.

Mokyklą papuošė įvairiaspalvės gražuolės natos, nupieštos per dailės pamokas, o 12 val. susirinkę mokyklos kieme moksleiviai sudarė gyvą skaičių „120“ ir pasveikino vienas kitą su švente. Dešimtokai, lapkričio 14 d., ant Karkų šeimos kapo padėjo gėlių ir uždegė žvakutę. Taip prasidėjo akcija „Žvakutė ant Karkų kapo“, kurioje dalyvavo visų klasių mokiniai. Juk lapkričio 26 d. ir Gediminui Karkai, Mykolo sūnui, sukanka 90 metų.

Po pamokų vyko konferencija „Mykolą Karką prisiminus…“. Maestro gyvenimą ir veiklą apžvelgė mokytoja Lionė Lapinskienė. Įdomu buvo pasiklausyti žmonių, kuriems teko laimė bendrauti su Mykolu Karka. Prisiminimais ir mintimis pasidalino Muzikinio teatro vadovas V. Kapučinskas, Muzikos mokyklos direktorius T. Kiznis, dainininkas ir kompozitorius S. Stankūnas ir mokytoja L. Stankūnienė, pavaduotoja I. Pranckevičienė, mokytojai M. Savickienė, A. Zigmantas. Konferenciją užbaigėme viena iš mėgiamiausių Mykolo Karkos lietuvių liaudies dainų „Ant kalno karklai siūbavo“, kurią pasiūlė padainuoti buvusi maestro mokinė muzikos mokytoja D. Lukauskienė.

Visą savaitę vyko koncertai „Dovana Mykolui Karkai“, kuriuose dainavo, šoko, deklamavo, vaidino visų klasių mokiniai. Jiems padėjo tėveliai, auklėtojos, muzikos mokytojos A. Bagdonienė ir D. Lukauskienė, šokių vadovė R. Ragelienė, mokytojos V. Masilionytė, V. Andriulevičienė. Pradinių klasių mokiniai Mykolo Karkos gimtadienį šventė kartu su aplinkinių darželių auklėtiniais. Mūsų mažieji taip pat labai mėgsta ir dainą, ir šokį. Esame dėkingi, kad šventėje sutiko dalyvauti Juozo Balčikonio gimnazijos, Muzikos mokyklos, V. Mikalausko menų mokyklos mokiniai ir mokytojai, dainininkas ir kompozitorius S. Stankūnas. Džiaugiamės, kad švęsdami žymaus panevėžiečio garbų jubiliejų sulaukėme žmonių, neabejingų muzikinių tradicijų puoselėjimui.

Sekmadienį, lapkričio 18-ąją, Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Mišios už mirusius ir gyvuosius karkiečius. Juose giedojo mokyklos choras, talkino buvę mokiniai.

Sužinojome daug įdomaus apie tą šviesų, šiltą, visada besišypsantį žmogų, kuriam „visas gyvenimas buvo muzika ir daina“. Nuo 1924 iki 1980 metų Mykolas Karka organizavo ir buvo vyriausias dirigentas visose Panevėžio miesto dainų šventėse… 60 metų M. Karka atidavė Panevėžiui, kelis dešimtmečius buvo žinomiausias ir mylimiausias žmogus mieste. Jis išrinktas į labiausiai nusipelniusių praeitame šimtmetyje Panevėžiui žmonių penketuką šalia J. Miltinio, G. Petkevičaitės-Bitės, J. Balčikonio ir J. Zikaro. Ar neatrodo, kad jis nepelnytai užmirštas?

Tepavirsta pasaulis gėlynu, teatneša gėrio ir grožio aplinką, tepakyla į mūsų širdis laimė ir džiaugsmas“, – rašė M. Karka. Žinoma, kol yra dainuojančių, grojančių, šokančių, veiklių, neabejingų jaunų žmonių, tol galima tikėti tuo žydinčiu pasauliu ir saugoti atmintį, be kurios nebūtų ir šios dienos.