Pagrindinis puslapis Sena Voruta Sveikiname Tėvą J. D. Grigaitį

Sveikiname Tėvą J. D. Grigaitį

Tėvas Jonas Dominykas Grigaitis OP š. m.gegužės 27 d. minės savo 90-ąjį gimtadienį, o liepos 16 d. sukaks jo kunigystės 65 metai.

Sveikiname Jubiliatą – Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo (dominikonų) bažnyčios Vilniuje rezidentą – tokio prasmingo ir garbingo Jubiliejaus proga. Jis visas atsidavęs Lietuvos bažnyčiai, o likimas Jam buvo labai palankus.Tėvas Jonas Grigaitis  yra tikra Lietuvos bažnyčios legenda.

Savo gyvenimą su dominikonais susiejo 1933 metais Raseiniuose. Iki 1939 m. pas Belgijos dominikonus studijavo teologiją ir ruošėsi kunigystei. Nacių laikus Jubiliatas praleido Lietuvoje, Vilniuje, jau 1944 m. pavasarį Ašmenoje vedė rekolekcijas lietuviams tarnautojams, dirbo Palūšėje,o vėliau net 14 metų atidavė savo mylimai Šumsko parapijai.

Savo bendrakursių Leipcige dėka suorganizavo ilgalaikę labdarą Šumsko parapijai, o vėliau visą kilnią patirtį perdavė Trakų klebonui mons. Vytautui Pranciškui Rūkui. Lengvą ranką turi mylimas tėvelis – Trakuose vokiečiai labai daug padėjo ir padeda parapijai ir miesto bei rajono neįgaliesiems.
Tėvas Jonas Grigaitis daug nuveikė atkuriant dominikonų vienuolyną 1990-aisiais ir jame uoliai darbuojasi iki šios dienos.