Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Švarinkime Šventosios upę

Švarinkime Šventosios upę

Startavo jau 11-toji Anykščių regioninio parko direkcijos organizuojama tradicinė moksleivių vasaros stovykla – akcija „Švarinkime Šventosios upę – 2013“. Linksmai nusiteikusios moksleivių komandos iš A. Vienuolio gimnazijos, Troškūnų K. Inčiūros vidurinės mokyklos bei Anykščių kūno kultūros ir sporto centro nuo Andrioniškio tilto pradėjo 3 dienų kelionę valtimis, rinkdami šiukšles pakeliui.

Kelionės upe tikslas buvo aiškus – praplaukti valtimis vandens trasa regioninio parko teritorijoje ir iš upės tėkmės ir užutėkių surinkti susikaupusias šiukšles. Stovykloje vykstantys konkursai, naktiniai žygiai, sportinės, orientacinės varžybos, dainos, žaidimai prie laužo, moksleivių supažindinimas su parko gamtinėmis bei kultūrinėmis vertybėmis, galimybė susirasti naujų draugų, – tai ir viliojo moksleivius į šią stovyklą.

Akcijos dalyvius išlydėjęs ir sėkmės linkėjęs Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka bei Andrioniškio seniūnas Saulius Rasalas, aprodęs Andrioniškio miestelio gražiausias ir įžymiausias vietas, pasidžiaugė šios akcijos reikalingumu bei moksleiviams suteikta galimybe aktyviai praleisti vasaros atostogas.

Stovyklautojai, išsidalinę didžiulius šiukšlių maišus bei gumines pirštines ir apsirengę gelbėjimosi liemenėmis, leidomės žemyn Šventąja…. Šventosios senvagės ir intakai – Varius, Elmė, Anykšta, Marčiupis, Šlavė, Virinta, Limenė, Susiena – suteikia upei dar daugiau grožio bei paslaptingumo, kurį pastebėti gali tik plaukdamas upe….

Bet ilgai grožėtis nebuvo laiko, nes reikėjo priplaukti prie nulūžusių medžių, kur buvo didžiausios šiukšlių „sankaupos“ – plastikiniai bei stikliniai buteliai, įvairūs maišeliai, skardinės, batai, vaikiški žaislai ir šiaip ilgai „nesuyrantys objektai“.

Stovyklos vakarais – komandų parengti „namų darbai“, „originaliausios šiukšlės“ konkursas, „Naujokų krikštynos“. Naujokai praėję „išbandymų kelią“ turėjo duoti priesaiką: pasižadėti kasmet surinkti bent po maišelį šiukšlių Šventosios upės pakrantėje, jas surūšiuoti, išmokti puikiai irkluoti valtį, greitai pastatyti palapinę, užkurti laužą ir, aišku, pabučiuoti stovyklos talismaną – Irklą!

Sportinės varžybos ir estafetės, tradicinis jau pamėgtas žaidimas „Vėliavos pagrobimas“, Žaliojo patrulio pasakojimas apie šiukšlių rūšiavimą Anykščių mieste, pažintis su augalais, naktinis žygis stebėti bei prietaiso pagalba klausytis šikšnosparnių, ir t. t. ….nebuvo laiko stovykloje liūdėti! Visi išmoko puikiai bendrauti, sukurti laužą, gaminti maistą, pastatyti palapinę ir sutvarkyti stovyklavietę, išmoko irkluoti valtį, įgijo pasitikėjimo savimi ir komandinio darbo patirties.

Pasak Anykščių regioninio parko vyr. ekologės Rasos Rutkauskienės, pastebėta, kad šiukšlių šiais metais teko surinkti gerokai mažiau. Galbūt čia prisidėjo pakilęs Šventosios vanduo, o gal turistų sąmoningumas, bet vis tiek tai labai džiugino.

Anykščių regioninio parko direkcijos nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Stovyklautojai išradingai leisdavo laisvalaikį