Pagrindinis puslapis Lietuva Svarbiausia – žmogiškumas: „Maxima“ skyrė 65 tūkst. Eurų vertės paramą pasienyje įstrigusiems migrantams

Svarbiausia – žmogiškumas: „Maxima“ skyrė 65 tūkst. Eurų vertės paramą pasienyje įstrigusiems migrantams

Svarbiausia – žmogiškumas: „Maxima“ skyrė 65 tūkst. Eurų vertės paramą pasienyje įstrigusiems migrantams

www.voruta.lt

Dėl sudėtingos situacijos Lietuvos pasienyje, siekiant pasirūpinti neteisėtai į šalį patekusiais migrantais bei norint padėti jų šeimoms su vaikais, prekybos tinklas „Maxima“ perdavė Lietuvos Raudonajam Kryžiui konservų, higienos reikmenų ir kitų būtiniausių daiktų. Bendra paaukotų prekių vertė siekia beveik 65 tūkst. eurų.

 

Skaičiuojama, kad nuo metų pradžios į Lietuvą atvyko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų, kurie su savimi dažniausiai turi minimalų daiktų kiekį. Be to, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus duomenimis,  dalis atvykusiųjų  priskiriami pažeidžiamų asmenų grupėms: besilaukiančioms ar jau kartu su mažais vaikais keliaujančioms moterims, nelydimiems nepilnamečiams, turintiems sveikatos problemų ar žmonėms su negalia.

Prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė įsitikinusi, kad ignoruoti šios sudėtingos situacijos negalima. Problemai spręsti ir užtikrinti bent bazinius migrantų poreikius gali padėti kuo didesnis visuomenės susitelkimas.

„Tikime, kad vieningas požiūris į neeilinę situaciją ir ši parama padės bent kiek pagerinti migrantų, tarp kurių – nemažai moterų ir vaikų, gyvenimo sąlygas. Skirdami paramą, siekiame palengvinti ir Lietuvos organizacijų bei pareigūnų, besirūpinančių šios situacijos suvaldymu, darbą. Taip pat, norime geriems darbams įkvėpti ir kitus“, – teigia „Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Norėdama padėti užsitikrinti bent jau bazinius migrantų poreikius „Maxima“ skyrė sauskelnių, kūdikių pieno mišinukų ir jiems skirtų buteliukų pienui. Taip pat guminių batų, šlepečių bei higienos priemonių – moteriškų higienos paketų, muilo, šampūno, dušo želės. Daugiausiai neteisėtai į šalį per Baltarusijos sieną patekusiems migrantams padedama maistu – per Lietuvos Raudonąjį Kryžių bus padalinta daugiau nei 93 tūkst. vienetų jautienos konservų, kurių vertė siekia daugiau nei 62 tūkst. eurų.

Pasak Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovės Kristinos Meidės, tai kol kas didžiausios apimties parama, kurios jos vadovaujama organizacija sulaukė iš verslo, reagavimui į pažeidžiamų migrantų poreikius.

„Esame labai dėkingi prekybos tinklui „Maxima“ už suteiktą paramą, kuri mums leis geriau atliepti būtiniausius migrantų poreikius pasienio punktų, užkardų sulaikymo ir apgyvendinimo vietose – beveik 30-yje vietovių. Tokia verslo parama mums yra labai svarbi, nes leidžia padėti pažeidžiamiausiems žmonėms“, – teigia humanitarinės organizacijos vadovė.

Kiek anksčiau prie bendro pagalbos koordinavimo centro jau prisijungė Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir kitos organizacijos. Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio Federacija (IFRC) Lietuvai skyrė apie 280 tūkst. eurų paramą, kuri taip pat bus panaudota pirkti higienos priemonėms, drabužiams, maisto paketams ir kitiems daiktams.