Pagrindinis puslapis Uncategorized Sutikime garsios lietuvių tautosakininkės prof. B. Kerbelytės naujausią monografiją

Sutikime garsios lietuvių tautosakininkės prof. B. Kerbelytės naujausią monografiją

2012 m. vasario 3 d., penktadienį, 16 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks prof. habil dr. Bronislavos Kerbelytės monografijos „Lietuvių tautosakos kūrinių prasmės“ pristatymas Klaipėdos visuomenei. Renginyje dalyvaus knygos autorė, recenzentai dr. Radvilė Racėnaitė ir prof. dr. Rimantas Balsys.

„Lietuvių tautosakos kūrinių prasmės“ – mėginimas pristatyti lietuvių tautosakos kūrinių – ypač pasakų ir sakmių – semantikos, jų raidos ir pačios sakytinės tradicijos pokyčių tyrinėjimą. 2011 m. pabaigoje išleista monografija prof. habil. dr. B. Kerbelytė tarsi grąžina skolą lietuvių tradicine kultūra besidomintiems skaitytojams, kuriems sunkiai pasiekiami autorės straipsniai – o jų nemažai paskelbta ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Rengiant šią knygą, panaudoti 1990–2009 m Lietuvoje ir užsienyje publikuoti straipsniai, remtasi ir ankstesnėm publikacijom, papildant naujai atrastais duomenimis.

Knyga skirta labai plačiam ir įvairiam skaitytojų ratui tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse. Studentams, besigilinantiems į fokloristikos, etnologijos problemas, – puiki mokymosi priemonė; mokytojams ir dėstytojams – geras pagalbininkas, perteikiant žinias apie lietuvių pasakojamosios tautosakos žanrus, jų struktūrą ir semantiką; visiems kitiems – išmintingas vadovas, padėsiantis praverti slėpiningą pasakų, sakmių, legendų prasmių pasaulį, pagelbstintis ieškoti ir rasti šiuose kūriniuose slypinčios išminties, darnos savyje, darnos su gamta ir žmonėmis, o radus – dalintis su kitais ir šitaip tobulėti.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija, tel. 310022, www.etnocentras.lt