Pagrindinis puslapis Sena Voruta Sukurtas medalis Lietuvos Nepriklausomybės 20 metų atkūrimo proga

Sukurtas medalis Lietuvos Nepriklausomybės 20 metų atkūrimo proga

Lietuvos valstybei minint Nepriklausomybės atkūrimo 20 metų sukaktį, specialiai šiai datai atminti buvo pagamintas medalis. Jį sukūrė žinomi Lietuvos menininkai Algirdas Bosas ir Giedrius Paulauskis, o nukaldino St.Paul monetų kalykla Anglijoje. Oficialus šio medalio platintojas Lietuvoje yra „Monetų namai“.
 
Pasak medalių kūrėjų šiam reikšmingam įvykiui atminti skirtas medalis kiekvienam lietuviui primins apie Tautos ryžtą siekti laisvės ir atkurtą mūsų šalies valstybingumą. Medalio išskirtinumą ir vertę didina ribotas tiražas – tik 2 tūkst. vienetų, o vienas asmuo gali užsisakyti tik vieną medalį.
 
Medalio reverse blizgiame fone vaizduojamas dailininko Petro Repšio sukurtas stilizuotas Vytis – lietuviškos heraldikos ženklas. Tai – matinis, reljefinis šarvuoto raitelio su skydu ir kalaviju atvaizdas. Viršuje išilgai medalio briaunos matyti užrašas didžiosiomis raidėmis – LIETUVOS VALSTYBĖ, apačioje medalio leidimo metai – 2010.
 
Medalio averse originaliai vaizduojamas užrašas „Kovo 11-oji“, kuris perspektyvoje mažėdamas tarytum sudaro kelio, vedančio į tolumoje dunksančius Lietuvos Respublikos Seimo rūmus, įspūdį. Ši kelio metafora puikiai atskleidžia tai, kaip mūsų tauta ilgus metus ėjo Nepriklausomybės link. Blizgančiame averso fone išilgai briaunos iškaldinta įsimintinos dienos data: 1990 03 11.
 
 
Nuotraukoje: Sukurtas medalis Lietuvos Nepriklausomybės 20 metų atkūrimo proga