Pagrindinis puslapis Uncategorized Sudegė Čiulėnų malūno Molėtų rajone Malūnininko namas

Sudegė Čiulėnų malūno Molėtų rajone Malūnininko namas

Sudegė Čiulėnų malūno Molėtų rajone Malūnininko namas, – pranešė Kultūros paveldo departamento Utenos teritorinis padalinys. „Gaisras įvyko šiąnakt, gaisrininkai mano, kad tai yra padegimas, – įvykis tiriamas“, – sakė įvykio vietą šiandien apžiūrėjęs Utenos teritorinio padalinio vyresnysis valstybinis inspektorius Romualdas Mikulėnas.

Čiulėnų malūnas – registrinė kultūros vertybė. Anot R. Mikulėno, XIX a. statytą malūnininko namą vietiniai vadino Čiulėnų malūnu, kadangi tai buvo senasis ir tikrasis malūno pastatas kartu su malūnininko gyvenamąja vieta. Antrasis – tarpukariu statytas malūno pastatas, kuriame buvo įsikūrusi lentpjūvė, po gaisro išliko.
„Ketvirtadienio naktį ugniagesiai gelbėtojai skubėjo gesinti liepsnose skendinčio istorinio pastato. Jie informavo tai, kad atvykus į gaisro vietą medinis dviejų aukštų pastatas degė atvira liepsna, stogas jau buvo įkritęs. Pastatas visiškai sudegė, tačiau apsaugoti trys šalia jo esantys pastatai“, – skelbia „Utenos diena“.
Ugniagesiai įtaria padegimą. Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto sunaikinimo. Utenos AVPK informuoja, kad pastatas užsiliepsnojo dėl pašalinio ugnies šaltinio. Nuostolis gali siekti 35 000 eurų.

Romualdo Mikulėno nuotraukos

KPD ir „Utenos diena“ informacija