Pagrindinis puslapis Europa Su Prancūzijos gynybos ministre susitikęs A. Anušauskas: bus kuriamos priemonės, stiprinančios išorinių ES sienų saugumą

Su Prancūzijos gynybos ministre susitikęs A. Anušauskas: bus kuriamos priemonės, stiprinančios išorinių ES sienų saugumą

www.voruta.lt

„Lietuvos ir Prancūzijos dvišalis bendradarbiavimas šiuo metu yra kaip niekada intensyvus ir tvirtas. Išsakėme lūkesčius ir gavome palaikymą, kad Prancūzijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu bus kuriamos priemonės, stiprinančios ES sienų saugumą“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris pirmadienį oficialaus vizito Paryžiuje metu susitiko su aukščiausiais Prancūzijos saugumo ir gynybos pareigūnais. Susitikimų metu daug laiko skirta Baltarusijos režimo hibridinei agresijai aptarti – pasak ministro, visi pašnekovai Prancūzijoje išreiškė visapusišką paramą bei solidarumą Lietuvai ir Lenkijai.

Pagrindinis susitikimas Paryžiuje – su Prancūzijos gynybos ministre Florence Parly. A. Anušauskas padėkojo jai už Prancūzijos paramą stiprinant Baltijos regiono saugumą, o taip pat – už pagalbą, skirtą nelegalios migracijos antplūdžio suvaldymui. Pasikalbėta ir apie konkrečias naujas priemones Baltarusijos hibridinei atakai atremti bei paramą sienos statybai.

Vizito Paryžiuje metu A. Anušauskas turėjo svarbius pokalbius ir su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono patarėja strateginiams klausimams Alice Rufo, Nacionalinės Asamblėjos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Jean-Louis Bourlanges bei Senato Užsienio reikalų ir Gynybos komiteto pirmininku Christianu Cambonu.

Susitikimuose buvo aptartas ir galimas Lietuvos indėlis Prancūzijos vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje „Task Force Takuba“ Malyje, dalyvavimas kitose operacijose Sahelio regione. A. Anušauskas pašnekovams patvirtino, kad Lietuvoje pasiektas politinis sutarimas Lietuvos kariams jungtis prie operacijos Malyje – jei LR Seimas patvirtins naująjį mandatą, juo numatoma į „Task Force Takuba“ siųsti iki 30 Lietuvos karių ar civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų ir reikalingiausius operacijai pajėgumus.

„Lietuva ir Prancūzija turi daug bendrų ir svarbių temų, kuriomis būtina diskutuoti ir ieškoti bendrų sprendimų. Dalyvavimas tarptautinėse operacijose yra viena iš sričių, kur Lietuva ir Prancūzija randa daug sąlyčio taškų. Mums svarbi Prancūzijos lyderystė Sahelio regione – tai, ką daro Prancūzija, yra svarbu visai Europai. Remiame tiek politiškai, tiek praktiškai“, – sakė A. Anušauskas. Pasak jo, Lietuva bent artimiausius keletą metų Malyje toliau dalyvaus ir Jungtinių Tautų operacijoje „Minusma“ bei ES karinėje mokymo misijoje „EUTM Mali“.

Prancūzija yra svarbi Lietuvos sąjungininkė gynybos ir saugumo srityje. Prancūzijos karinės oro pajėgos jau aštuonis kartus vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, aktyviai Prancūzijos kariai dalyvauja ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje bei karinėse pratybose su Lietuvos kariais.