Pagrindinis puslapis Uncategorized Studentų chorų festivalis alsuos meile ir ilgesiu Tėvynei

Studentų chorų festivalis alsuos meile ir ilgesiu Tėvynei

LNKC nuotr.

Šį savaitgalį Kaunas atveria duris jaunystei – lapkričio 18–20 d. vyks Lietuvos studentų chorų festivalis. Žiūrovų laukia net dvylika ypatingų chorinės sakralinės ir pasaulietinės muzikos koncertų.

Tarptautinei studentų dienai paminėti skirtame festivalyje pasirodys per 20 aukštųjų mokyklų studentų chorų – daugiau nei 1 200 dainininkų – iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus aukštųjų mokyklų. Jie koncertuos Kauno evangelikų liuteronų Švč. Trejybės, Šv. Pranciškaus Ksavero (Jezuitų), Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų, Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčiose, Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje  ir Mykolo Žilinsko dailės galerijoje.

Festivalio metu, lapkričio 19 d. 13 val., Kauno technologijos universitete bus surengta Lietuvos mokslinė konferencija „Chorinės muzikos atlikimo menas, raida, sąveika su kitais menais“, kurioje akademikai, mokytojai, studentai, žurnalistai ir kiti muzikos srities atstovai aptars choro meno įtaką architektūrai, dailei, kinui, pažvelgs į jo ryšį su kultūra, menais, istorija, filosofija naujai ir, galbūt, šiek tiek nestandartiškai.

Baigiamajame festivalio koncerte Kauno nacionaliniame dramos teatre lapkričio 20 d. 16 val. Jungtinis studentų choras atliks kompozitorės Zitos Bružaitės muzikinį epą „… nes ilgiuosi tavęs“ pagal Adomo Mickevičiaus poemą „Ponas Tadas“ – ypatingą pagarbos ir meilės Tėvynei kūrinį.

Didžiausias ir jau tradicija tapęs studentų chorų festivalis Lietuvos nacionalinio kultūros centro iniciatyva rengiamas nuo 1998 m. Jo tikslai apima ne tik meninę koncertinę veiklą – organizatoriams svarbu, kad būtų skatinamas akademinių chorų ir chorvedžių bendradarbiavimas, nacionalinio ir užsienio chorinio meno tradicijų pažinimas bei sklaida.

Šių metų festivalio rengėjai – LNKC ir Kauno technologijos universitetas.

LNKC Kultūros informacijos poskyris

Eglė Ladigienė