Pagrindinis puslapis Uncategorized Studentų atstovai įsitikinę – LEU tenkina daugelio studentų poreikius

Studentų atstovai įsitikinę – LEU tenkina daugelio studentų poreikius

Pastaruoju  metu į viešąją erdvę patenka itin didelis kiekis neigiamos informacijos, kurios taikinys – Lietuvos edukologijos universitetas. Pastebėta, kad straipsniai pasipila prie pat abiturientams stojant į aukštąsias mokyklas, o jų autoriai dažnai būna gerai žinomi visuomenėje asmenys. Aukštoji mokykla, įsikūrusi pačioje Vilniaus miesto širdyje, sąmoningai ar nesąmoningai atakuojama, siekiant sumenkinti jos įvaizdį visuomenėje. Atsižvelgiant į neobjektyvios nuomonės formavimo sistemą, Lietuvos edukologijos universiteto studentų atstovybė (LEU SA) siekia panaikinti mitais tapusius ir gerokai pasenusius įvaizdžius. LEU SA įsitikinusi, jog vertėtų kvestionuoti tokios informacijos objektyvumą ir jos pasirodymą vertinti kaip atstovavimą tam tikroms interesų grupėms, nes atsiradęs periodiškumas tapo itin pastebimas.
Pagal LEU Akademinių reikalų direkcijos pateiktus duomenis, studentai linkę studijas  vertinti teigiamai. Studijuojantys, kaip unikalią ir universitetą išskiriančią ypatybę, pabrėžia praktikų gausą. LEU, tikriausiai, yra vienintelis universitetas, kuriame praktiniai užsiėmimai vyksta nuo pat pirmo kurso ir tęsiasi iki studijų pabaigos. Kai kuriuose kursuose į mokyklas studentai vyksta du kart per metus: rudens ir pavasario semestrų metu. Pedagoginės praktikos privalomos visoms šios krypties studijų programoms. Galima teigti, kad specifinis universiteto privalumas yra laikas, per kurį studentai specializuojasi mokykloje – vienoje iš įstaigų, į kurią apeliuoja pedagoginių studijų programų rezultatai. Platesniam akiračiui ir suvokimui sudaryti, egzistuoja ir kitos įvairaus spektro praktikos: išvykstamosios gamtinės, studentai dirba vaikų vasaros stovyklose, kurias patys organizuoja, archeologiniuose kasinėjimuose ir kt.
Studentų atstovybės nariai įsitikinę, kad daugelis sričių, apimančių studijų procesą, tenkina studentų poreikius. Neabejojama  dėstytojų  kompetencija bei patirtimi, pastarieji nenusileidžia kitų aukštųjų mokyklų specialistams. Vis daugiau  studentų  išvyksta ir atvyksta pagal mainų programą Erasmus, veikia ESN LEU sekcija. Be ERASMUS mainų programos, gyvuoja dvišalės sutartys su įvairiausiomis pasaulio šalimis nuo Azerbaidžano, Turkijos iki Pietų Korėjos, todėl universitetas atviras kultūroms ir inovacijoms. Be multikultūriškumo plėtotės pastebimas palankus alma mater mikroklimatas. Dažnai pabrėžiami geri studentų ir dėstytojų tarpusavio santykiai. Patogiai ir lanksčiai sudaryti studijų tvarkaraščiai leidžia mokymosi procesą suderinti su darbu. Be to, pirmosios studijų pakopos diplomas garantuoja studijuojamo dalyko bakalauro laipsnį kartu su pedagogo kvalifikacija – taip gaunama dviguba nauda.
Taigi, siekiant atsiriboti nuo periodiškai pasirodančių tendencingų rašinių, LEU SA konstatuoja egzistuojančius teigiamus argumentus. Kita vertus, studentų atstovai pasigenda administracijos iniciatyvos gerinant universiteto įvaizdį. Universitete būtų daug smagiau studijuoti, „gyventi“ – jeigu nebūtų tiek nepagrįstų kaltinimų. Savanoriškai susibūrusi studentų savivalda siekia atstovauti LEU studentų interesus, ginti bendrąją nuomonę ir orumą.
Straipsnio autorė Skaistė Mickūnaitė