Startuoja interaktyvus projektas „Baltijos keliui – 25“

Šiais metais Baltijos valstybės minės Baltijos kelio 25-metį. Gyva beveik 2 mln. žmonių grandinė, nusidriekusi apie 650 km, 1989-ųjų rugpjūčio 23 dieną sujungė tris valstybes – Lietuvą, Latviją ir Estiją – laisvės ir nepriklausomybės vardan. Likus mėnesiui iki minėjimo datos, liepos 24 dieną virtualioje erdvėje startuoja interaktyvus projektas, kuris kviečia vėl susiburti tuos, kurie susikibę už rankų stovėjo Baltijos kelyje prieš 25 metus.

Iniciatyvos paskyroje Facebook.com/BaltijosKelias įkurta skaitmeninė archyvinių nuotraukų galerija, kurioje kiekvienas galės ne tik atgaivinti prisiminimus, bet ir pasidalinti jais – atsiųsti turimų nuotraukų iš Baltijos kelio. Visi paskyros lankytojai kviečiami ieškoti pažįstamų veidų – savo, artimųjų, draugų ar pažįstamų, žymėti juos, komentuoti, dalintis nuotraukomis ir prisiminimais, skelbia lrt.lt.

„Šiandien stebėdami, kas vyksta Ukrainoje, informacinius karus, turime skirti ypatingą dėmesį mūsų tautos laisvės pamatams ir dar labiau sustiprinti tapatybės, pilietiškumo pajautimą“, – sako Lietuvos kultūros ministro patarėja Dalia Vencevičienė.

Projekto partnerio Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Komunikacijos ir teisių valdymo departamento vadovas Arnas Zuikis pabrėžia, kad iniciatyvos tikslas – priminti, kad esame laisvi ir tai pasiekėme tik mūsų pačių dėka.

„Mūsų praeitis dovanojo laisvę kurti rytojų, o koks jis bus – sprendžiame mes, todėl dabar – geriausias metas pamatyti, kokie ryžtingi, apsisprendę ir vieningi buvome tada, kokie esame dabar. Tai prasmingai atspindi ir projekto šūkis: „Koks tu ir aš – tokia ir Lietuva“, – teigia A. Zuikis.

Šiai idėjai ir šūkiui pritaria ir Kultūros ministerijos atstovė, teigianti, jog jaunimo pilietinis ir tautinis ugdymas dabar yra itin svarbus. Pasak D. Vencevičienės, džiugu matyti, kad žmogus, kultūrinėje terpėje atrandantis save bei sau suprantamus ir rūpimus dalykus, sunkiau pasiduoda išorės ideologijoms ir įtakoms, galios struktūroms neatiduoda savo pasirinkimo, kritinio mąstymo ir kūrybingumo. Tad šis projektas bus vienas iš tų, kuris ragins būti aktyvius valstybės gyvenime.

„Baltijos keliui – 25“ organizatoriai ypač kviečia prie projekto paskyros „Facebook`e“ prisijungti tuos, kurie prisiminimų apie Baltijos kelią neturi – jiems archyviniai kadrai iš arti papasakos apie šį istorinį įvykį, kad ir jų širdyse apsigyventų brangios ir didingos akimirkos.

Už archyvines nuotraukas projekto organizatoriai dėkingi Lietuvos centriniam valstybės archyvui ir Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

lrkm.lt

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.