Pagrindinis puslapis Uncategorized Stakliškėse atidarytas restauruotas XIX a. pramonės paveldo objektas

Stakliškėse atidarytas restauruotas XIX a. pramonės paveldo objektas

Autentiškame XIX a. pramonės paveldo objekte – buvusiame alaus daryklos bokšte Stakliškėse (Prienų r.) įsikūrė unikalus Midaus muziejus. Pagal visus paveldosaugos reikalavimus restauruoto ir naujai veiklai pritaikyto pramoninio paveldo objekto atgaivinimui lėšų skyrė ir Kultūros ministerija.

„Šiandien daug kalbame apie būtinybę racionaliai ir kūrybiškai naudoti  paveldo objektus, ieškome geriausių būdų ir kelių kaip praeities paminklams įkvėpti gyvybės, pritaikyti architektūros kompleksus vietos bendruomenių ir visos Lietuvos kultūros bei papročių puoselėjimui, paversti juos patraukliais pažintiniais objektais užsienio svečiams.

Linkiu, kad ši erdvė taptu pavyzdžiu, kaip sėkmingai ir harmoningai gali derėti sena ir nauja, tęsiamos  ir kuriamos tradicijos, apjungiama kultūra ir verslas bei sukuriama aplinka, kurioje daug įdomaus atranda įvairaus amžiaus ir   pomėgių, tautybių žmonės“, – muziejaus atidaryme sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Dabartinė Midaus muziejaus ekspozicija, pasitelkdama tiek autentiškus eksponatus, tiek šiuolaikines technologijas pasakoja apie tradicinio senovinio lietuviško gėrimo – midaus – panaudojimo įvairovę. Muziejaus edukacinės programos, degustacijos sėkmingai pristato mūsų šalies ir užsienio svečiams lietuvių tradicinę stalo kultūrą.

     

Dalį eksponatų muziejui padėjo įsigyti, deponavo Lietuvos muziejai. Muziejaus duomenimis. pernai Midaus muziejų aplankė 3000 žmonių.

Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio nuotraukos.