Pagrindinis puslapis Kultūra Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui vadovaus Gintaras Songaila

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui vadovaus Gintaras Songaila

www.alkas.lt, Gintaras Songaila | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Nuo liepos 17 d. Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) direktoriaus pareigas pradės eiti Gintaras Songaila.

Liepos 16 d. Fondo dalininkų įgaliota atstovė Audronė Nugaraitė pasirašė darbo sutartį su naujuoju direktoriumi. Buvęs aktyvus politikas ir visuomenės veikėjas, žiniasklaidos ekspertas Gintaras Songaila prieš kelias savaites laimėjo Fondo paskelbtą viešą konkursą šioms pareigoms vykdyti. Konkurse dalyvavo penki pretendentai, kurie visi, dalininkų teigimu, buvo labai stiprūs, gerai susipažinę su viešąja kultūros ir švietimo raiška bei Fondo misija.

Naujasis SRTRF pirmininkas G. Songaila yra sukaupęs nemažą vadovavimo darbo patirtį žiniasklaidos srityje. 1991–1992 m. jis buvo savaitraščio „Kovo 11“ redaktoriaus pavaduotojas. 1992 m. Rytų Lietuvos televizijos direktoriaus pavaduotojas. 1993–2000 m. Baltijos televizijos generalinis direktorius, Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos viceprezidentas, vėliau – prezidentas, Tarptautinės reklamos asociacijos Lietuvos skyriaus viceprezidentas, vėliau – prezidentas. Vienas iš „UAB Litevita“ savininkų, įmonės, kuri Šiauliuose ir Panevėžyje pradėjo plėtoti skaitmeninės televizijos tinklą. 2001–2004 m. G. Songaila ėjo Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininko pareigas.

„Kadaise energingai prisidėjau, kad visuomenės informavimo įstatymu Lietuvoje būtų sukurtas fondas, remiantis kultūros ir šviečiamąją veiklą žiniasklaidoje“, teigia G.Songaila, priimdamas iššūkį stiprinti Fondo veiklą ir siekti kokybinio šuolio, įtraukiant visuomenę į kultūros pažinimo procesus ir kviesti dalyvauti jos kūrime. „Esu dėkingas Fondo dalininkams už pasitikėjimą, kad geriausiai pateisinsiu viešuosius tikslus, kurie buvo keliami šiai labai svarbiai institucijai nuo pat jos įsteigimo“, priduria
G.Songaila. Naujasis direktorius, detaliau susipažinęs su Fondo padėtimi, artimiausiame Fondo tarybos posėdyje ketina pristatyti pagrindines veiklos gaires.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas – tai viešoji įstaiga, kuri Visuomenės informavimo įstatymo ir kitų teisės aktų pagrindais viešojo konkurso būdu remia viešosios informacijos rengėjų kultūros ir šviečiamąją veiklą. Fondas finansuojamas iš valstybės biudžeto asignavimų. Jo metinė apyvarta nesiekia 3 mln. eurų, o tai atspindi visų kadencijų valdžių požiūrį į kultūrą.