Pagrindinis puslapis Uncategorized Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena

Spalio 5-ąją Lietuvoje minime Tarptautinę mokytojų dieną. Šia proga mokytojus sveikina švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

„Mokykla, mokytojas – šie žodžiai  žmogaus atmintyje išlieka visą gyvenimą. Kiekvienas savo kelyje sutinkame daug puikių mokytojų, augame ir bręstame apgaubti jų dėmesiu.

Mokytojas padeda gyvenimo pamatus, veda mokinius pažinimo, kūrybiškumo, tiesos keliu, ugdo svarbiausias vertybes: pagarbą, meilę žmogui ir Tėvynei.

Sveikinu su artėjančia profesine švente – ir pradedančius savo karjeros kelią, ir jau atsisveikinusius su mokykla. Ačiū už Jūsų profesionalumą, kūrybiškumą, kantrybę ir gerumą.

Tegu nepritrūksta Jums dėkingumo ir pagarbos“, – sakoma ministrės sveikinime.

1200 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų šiais mokslo metais dirba apie 34,5tūkst. pedagogų. Jų amžiaus vidurkis – apie 48 metus. Šiemet į bendrojo ugdymo mokyklas atėjo daugiau kaip 120 jaunų mokytojų. 900 pensinio amžiaus pedagogų pasinaudojo galimybe gauti išeitines išmokas ir išeiti į pensiją.

Iš visų mokytojų 12 proc. yra vyrų, profesinėse mokyklose vyrai sudaro 31 proc. pedagogų. Aukštosiose mokyklose vyrų dėstytojų yra daugiau nei 40 proc.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius