Pagrindinis puslapis Lietuva ŠMM ir VSAT bendradarbiavimo sutartis: mokyklos intensyviau bendradarbiaus su pasieniečiais

ŠMM ir VSAT bendradarbiavimo sutartis: mokyklos intensyviau bendradarbiaus su pasieniečiais

Pirmadienį švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Renatas Požėla Švietimo ir mokslo ministerijoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama, kad pasienio ruože esančios mokyklos glaudžiau bendradarbiautų su VSAT pareigūnais. Taip būtų populiarinama pasieniečio profesija ir mažinamas mokinių nusikalstamumas.

„Pasienio ruožo mokyklos jau dabar aktyviai dirba su pasieniečiais, o sutartis šį bendradarbiavimą pakylėja į aukštesnį lygį, – sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. – Ministerija skatins mokyklas palaikyti dar glaudesnius ryšius su tarnyba, organizuoti bendrus kultūrinius ir sporto renginius. Taip pat palaikysime mokyklų bendruomenių pastangas, kad pasieniečiai mokyklose pristatytų savo veiklą, populiarintų savo profesiją bei vykdytų prevenciją.“

VSAT pareigūnai informuos mokyklų vadovus apie mokinių daromus teisės pažeidimus, perspės apie grėsmes, kurios galėtų sudaryti sąlygas pažeidimams atsirasti. „Šis dokumentas turėtų tapti vienu iš žingsnių, mažinančių socialinę atskirtį pasienio regionuose. Taip pat aktyviai siekiame, kad jauni žmonės nebūtų įtraukiami į kontrabandą ir kitas nusikalstamas veiklas“, – teigia VSAT vadas Renatas Požėla.

Periodiškai bus organizuojamos atvirų durų dienas VSAT padaliniuose, skelbiama naujausia informacija dėl teisės pažeidimų užkardymo, mokiniams demonstruojamos tarnyboje naudojamos specialiosios priemonės. VSAT taip pat rinks ir analizuos informaciją apie asmenų įtraukimą ar bandymus įtraukti į nusikalstamą veiką, šia informacija pasidalys su mokyklomis.

Ne mažiau kaip du kartus per metus bus organizuojami mokyklų vadovų ir VSAT padalinių vadovų susitikimai, per kuriuos bus aptariami aktualūs bendradarbiavimo klausimai.

Daugiau informacijos: Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Giedrius Mišutis, tel. (8 5) 271 9308, Rokas Pukinskas, tel. (8 5) 271 9310. 

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius