Pagrindinis puslapis Uncategorized ŠMM: 2015 m. didės mažiausiai uždirbančių pedagogų atlyginimai

ŠMM: 2015 m. didės mažiausiai uždirbančių pedagogų atlyginimai

Lapkričio 13 d. Lietuvos švi
etimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės inicijuotas įspėjamasis streikas rengiamas nesilaikant teisės aktų ir net nebandžius konstruktyviai kalbėtis. Apie tai šiandien, gavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją, švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis kalbėjosi su streiko iniciatoriais.

„Teisinėje valstybėje visi turi laikytis įstatymų“, –  sakė D. Pavalkis.

Darbo kodeksas numato, kad sprendimas skelbti streiką priimamas tik aptarus Lietuvos Respublikos Trišalėje taryboje. Joje švietimo šakos darbuotojų streiko skelbimo klausimas nebuvo svarstomas (pridedame Trišalės tarybos protokolo išrašą), nors Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas A. Navickas skelbė priešingai.

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė net nesistengė naudotis kitomis socialinio dialogo galimybėmis: konstruktyvia veikla darbo grupėje, sudarytoje profesinių sąjungų keliamoms švietimo problemos spręsti, taip pat ginčą nagrinėti pasitelkiant tarpininką. Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybė vilkino sutarties su tarpininku ir ministerija pasirašymą, o spalio 28 d. piketo išvakarėse iš viso atsisakė pasitelkti tarpininką.

Šiandien susitikęs su Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinei atstovybei priklausančių profsąjungų atstovais D. Pavalkis pakvietė konstruktyviam dialogui, koks vyksta ir su kitomis savo reikalavimus keliančiomis profesinėmis sąjungomis.

„Suprantu mokytojų keliamas problemas: būtent joms spręsti dirba tarpinstitucinė darbo grupė, kurioje dalyvauja visų švietimo profesinių sąjungų atstovai. Švietimo finansavimas išties nėra toks, kokio viso norėtume. Tačiau jis gerėja, antrus metus didinamas mokinio krepšelis. Nuo 2015 m. 10 proc., arba apie 200 Lt per mėnesį,  didiname mažiausiai uždirbančių švietimo darbuotojų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimus. Nuo rugsėjo 1 d. už mokinių darbų tikrinimą padidintas užmokestis mokytojams, kurie klasėje dirba su 23 ir daugiau mokinių“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Ministras taip pat pabrėžė, kad švietimo finansavimas kitąmet didėja 47 mln. Lt.

„Ieškome galimybių, kaip efektyvinti švietimo veiklą. Neretai mažą mokytojų darbo užmokestį lemia itin menkas darbo krūvis. Todėl esame priėmę sprendimą keisti švietimo finansavimo metodiką, pereinant nuo mokinio prie klasės krepšelio. Taip pat 2015 m. papildomus 6 mln. Lt skirsime mokytojų pensininkų, norinčių išeiti iš darbo, kompensacijoms“, – sakė D. Pavalkis.

Ministras pabrėžė, kad švietimo finansavimo, pedagogų darbo sąlygų gerinimas ir užmokesčio didinimas yra ilgalaikis Švietimo ir mokslo ministerijos prioritetas.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, gautais iš savivaldybių, lapkričio 13 d. streikuoti rengiasi 33 mokyklos, 869 pedagogai.

LR Švietimo ir mokslo ministro raštas švietimo įstaigoms dėl įspėjamojo streiko.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius