Skrydis baigtas

Antras iš kairės Dainius Liegus 

www.punskas.pl

Tikslas pasiektas. S. Dariaus ir S. Girėno žygis baigtas. Vilnietis pilotas Dainius Liegus parasparniu „Lituanica” užbaigė 1933 m. liepos 17-osios naktį Pščelniko miškelyje nutrūkusią Dariaus ir Girėno kelionę. Š. m. rugpjūčio 4 d. pakilęs netoli lakūnų žuvimo vietos jis per 10 val. ir 50 min. pasiekė Kauną. Tiesa, ne iš karto. Įveikti 650 kilometrų, pasirodė, ne taip paprasta. Pirmiausia, dar liepos mėnesį, turėjo skrydį atidėti dėl nepalankių oro sąlygų. O ir dabar, pradėjus žygį, teko neplanuotai leistis ir vėl kilti – pirmą dieną sugedo parasparnio variklis, paskui užklupo audra. Ore taip pat nebuvo lengva. Reikėjo laikytis nemažo aukščio (ypač skrendant virš didesnių miškų), o ten šilta nebuvo, todėl parasparnio pilotui teko ir sušalti (nors ant žemės tuo metu tvyrojo stiprūs karščiai).

Nepaisant šių kliūčių, užsibrėžtą tikslą pavyko įgyvendinti ir 2018 m. rugpjūčio 5-osios rytą Dainiaus Liegaus pilotuojamas parasparnis, nuskridęs iš viso apie 700 km (kai kur teko skristi lankais), laimingai nusileido Kauno aerouoste.

Daugkartinis Lietuvos parasparnių čempionas, „Laisvo skrydžio“ klubo prezidentas Dainius Liegus šią misiją skyrė Atlanto nugalėtojams – 85-osioms lakūnų žuvimo metinėms atminti bei Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti. Šiuo simboliniu skrydžiu jis įgyvendiono ir savo svajonę – užbaigė lietuvių žygdarbį, pradėtą 1933 m. liepos 15 d. 6 val. 24 min Niujorko aerouoste.