Skorina be ūsų Minske

www.voruta.lt

2017 m. kovo 28 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos darbuotojai: direktorius Sigitas Narbutas, direktoriaus pavaduotoja mokslui Rima Cicėnienė, mokslinė sekretorė Leokadija Kairelienė ir Retų spaudinių skyriaus vedėja Daiva Narbutienė, lankėsi Baltarusijos nacionalinės mokslų akademijos Centrinėje mokslinėje Jakubo Kolaso bibliotekoje, kur kartu su savo kolegomis baltarusiais pristatė knygą „Pranciškaus Skorinos Rusėniškajai Biblijai – 500“. Renginys sulaukė neįtikimo pasisekimo: didžiulėje bibliotekos salėje pritrūko vietų atsisėsti. Dauguma klausytojų buvo Baltarusijos valstybinio universiteto studentai. Ši aplinkybė labai šviesiai nuteikia kiekvieną, linkintį gero kaimynų valstybei.

Knyga „Pranciškaus Skorinos Rusėniškajai Biblijai – 500“ išėjo Vilniuje prieš pat šių metų knygų mugę ir buvo joje pristatyta gausiai susirinkusiems renginio lankytojams. Tuomet apie ją pasakojo autoriai: Rima Cicėnienė, Daiva Narbutienė, Aleksandras Gruša, Ilja Lemeškinas, Sergejus Temčinas ir Sigitas Narbutas. Įvertinęs Skorinos reikšmę Lietuvai ir kai kuriuos mokslininkų atradimus bei naujas jų įžvalgas, vienas iš autorių tada su jumoru reziumavo: „Skorina liks mūsų, nes yra be ūsų!“

Minske susirinkusius baltarusius labai domino, ar esama kokių naujienų Skorinos gyvenimo ir veiklos tyrimuose, kokių pasiekimų sulaukta pastarųjų metų Lietuvos skorinistikoje, kas šiuo metu Lietuvoje tiria Skorinos palikimą. Į visus šiuos ir kitus renginio metu užduotus klausimus atsakė jį grakščiai vedęs BNMA Centrinės mokslinės J. Kolaso bibliotekos direktorius A. Gruša ir jo kolegos iš Lietuvos. Baigiantis renginiui, jis pristatė ir iki šiol nematytą Skorinos be ūsų portretą. Paprašytas I. Lemeškino, jį š. m. kovo mėnesį sukūrė žinomas čekų knygos dailininkas Eugenijus Ivanovas.

LMA Vrublevskių bibliotekos direkcijos informacija

Naujienos iš interneto