Pagrindinis puslapis Lietuva Skelbiamas moksleivių kūrybinis konkursas istorinei atminčiai bei patriotiškumui ugdyti

Skelbiamas moksleivių kūrybinis konkursas istorinei atminčiai bei patriotiškumui ugdyti

www.voruta.lt

Šiais metais jau septynioliktąjį kartą vyks Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro organizuojamas nacionalinis mokinių konkursas  „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Jis organizuojamas kartu su LR švietimo ir mokslo ministerija.

Šiuo konkursu siekiama stiprinti jaunimo tautinius jausmus ir istorinę atmintį; siekti, kad tirdami Lietuvos istoriją darbų autoriai ją suvoktų per konkrečių asmenų – įvykių liudininkų – sudėtingus likimus ir istorijas, taip skatinant skirtingų kartų bendravimą, ugdant mokinių patriotiškumą.

Konkursas unikalus tuo, kad ugdo kūrybinius mokinių gebėjimus. Mokiniai kviečiami domėtis Lietuvos istorija, savo kraštu, jo žmonėmis, rašyti apie sudėtingus istorinius įvykius rašiniuose, apybraižose ar eilėmis, perteikti sukauptą istorinę medžiagą kūrybiškai – kurti dainas, filmus, spektaklius, rankdarbius, instaliacijas, fotomontažus, tapyti piešinius įvairiomis meninės raiškos.

Konkurse kviečiame dalyvauti 5–12  klasių  mokinius iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. Konkursas vyksta nuo lapkričio 8 d. iki kovo 11 d.

Laureatams organizuojamas iškilmingas baigiamasis dviejų dienų apdovanojimų renginys gegužės mėnesį Vilniuje. Jų laukia ekskursijos LR Seime, LR Prezidentūroje, muziejuose, po Vilniaus senamiestį, konkurso dainų dalies laureatų koncertas. Konkurso laureatams ir jų mokytojams įteikiami diplomai, padėkos raštai, organizatorių ir rėmėjų dovanos.

Vykdome aktyvų konkurso dalyvių darbų populiarinimą. Nuo 2000 metų Centras leidžia konkurso dalyvių rašto darbų knygas iliustruotas  dalyvių piešiniais, rankdarbių, instaliacijų fotografijomis ir pačių autorių nuotraukomis. Taip pat mokinių meniniais darbais iliustruojami metų kalendoriai, įvairių renginių kvietimai, afišos ir atvirukai. Išleistos jau dvi mokinių sukurtų dainų kompaktinės plokštelės.

Kiekvienais metais rengiama konkurso darbų paroda prie Genocido aukų muziejaus, meninių darbų ir rankdarbių parodos organizuojamos įvairiose įstaigose ar organizacijose visoje Lietuvoje. Ilgamečiai konkurso partneriai yra Lietuvos kariuomenė, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM, Vilniaus lietuvių namai.