Pagrindinis puslapis Europa Skelbiamas 2022 m. Baltų apdovanojimo konkursas

Skelbiamas 2022 m. Baltų apdovanojimo konkursas

Skelbiamas 2022 m. Baltų apdovanojimo konkursas

www.voruta.lt

Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos skelbia konkursą 2022 metų Baltų apdovanojimui gauti.

Baltų apdovanojimu bus įvertinti pasiekimai ir indėlis šiose srityse: lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą.

Baltų apdovanojimo taisyklės numato, kad apdovanojimas gali būti teikiamas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Kandidatūras apdovanojimui galima pateikti iki 2022 m. birželio 30 d.

Sprendimą dėl laimėtojo žiuri priims 2022 m. rugpjūtį. Baltų apdovanojimo laimėtojas bus paskelbtas rugsėjo-spalio mėn.  Apdovanojimą įteiks Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Latvijoje surengtoje ceremonijoje.

Baltų apdovanojimas yra 3000 eurų suma, kurią lygiomis dalimis skirs Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos. Apdovanojimo žiuri sudaro abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų atstovai ir kalbotyros, literatūros ir istorijos ekspertai.

Pirmasis Baltų apdovanojimas buvo simboliškai paskirtas 2018 metais, kai Lietuva ir Latvija šventė savo šimtmečius, jį gavo kalbininkė profesorė Laimutė Baluodė. 2019 m. apdovanojimą gavo Alvydas Butkus, 2020 m. apdovanojimas buvo įteiktas Alberts Sarkanis ir 2021 m. apdovanojimą gavo Regina Kvašytė.

Paraiškos forma kartu su kandidato iš Lietuvos gyvenimo aprašymu anglų kalba turi būti pateikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu urm@urm.lt arba paštu adresu J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius su nuoroda „Baltų apdovanojimas“. Kandidatai iš Latvijos tokius pat dokumentus pateikia Latvijos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu mfa.cha@mfa.gov.lv arba paštu adresu K.Valdemara iela 3, Riga, LV-1395 su nuoroda „Baltų apdovanojimas“.

Daugiau informacijos teirautis Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje elektroniniu paštu urm@urm.lt arba telefonu +370 63005962 arba Latvijos Užsienio reikalų ministerijoje elektroniniu paštu mfa.cha@mfa.gov.lv arba telefonu +371 6 7016 201.

Baltų apdovanojimo taisykles ir paraiškos formą galite peržiūrėti čia.

urm.lt inf.