Pagrindinis puslapis Europa Seinų - Punsko kraštas Skandalingas Seinų apskrities tarybos sprendimas!

Skandalingas Seinų apskrities tarybos sprendimas!

2012 m. sausio 25 dieną Seinų apskrities taryba priėmė kontroversišką sprendimą atšaukti antrą kadenciją ėjusį Seinų apskrities viršininką Ryszardą Grzybowskį ir jo pavaduotoją lietuvį Romą Vitkauską.

Už balsavo 10 tarėjų, 4 buvo prieš, 1 susilaikė. Portalo punskas.pl žiniomis, iš 15 asmenų apskrities taryboje yra trys lietuviai.

Lenkijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkas Jonas Vydra tikina, kad šis Seinų apskrities tarybos sprendimas yra skandalingas. „Nuo 1998 m., kai buvo kuriama Seinų apskritis, galiojo nerašyta taisyklė, kad Seinų apskrities viršininko pavaduotojas bus lietuvis. Šiandien taryba, atšaukdama viršininko pavaduotoją, šį susitarimą sulaužė“, – teigia LLB valdybos pirmininkas.

Ryszard Grzybowski ir Romo Vitkausko kadencijos metu buvo pastatytos ir įrengtos Punsko Kovo 11-osios licėjaus patalpos.

Į Seinų apskrities valdybą buvo išrinkta, tarp kitko Lucyna Fidrych, kuri tam tikru laiku aršiai pasisakė prieš Punsko lietuviškojo licėjaus statybą.

Nauju Seinų apskrities vadovu išrinktas Andrzej Szturgulewski (Pilietinė platforma), iki šiol ėjęs apskrities tarybos pirmininko pareigas. Už jo kandidatūrą balsavo 10 tarėjų. Pavaduotoju tapo Stanisław Jastrzębski (Teisė ir teisingumas).

Nuotraukose:

1. R. Grzybowski

2. R. Vitkauskas

www.punskas.pl