Pagrindinis puslapis Uncategorized Skaitau Lietuvai apie Lietuvą

Skaitau Lietuvai apie Lietuvą

Photo Pexels

Dalia ADOMAVIČIENĖ, Eitminiškių gimnazijos pradinių klasių mokytoja, www.voruta.lt

    Valstybės kvietimui švęsti „… ne vieną datą, o Šimto metų sėkmės istoriją…“ neliko abejingi ir Eitminiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai, kurių prasmingas dalyvavimas projekte „Skaitau Lietuvai apie Lietuvą“ apjungė dvi istoriškai svarbias ir brangias datas – 1918 metų vasario 16-ąją ir 1990 metų kovo 11-ąją. Prasidėjęs vasario mėnesį ir kartu su visa Lietuva paminėjęs Šimtmetį, projektas sėkmingai persirito į kovą ir stabtelėjo prie dar vienos iškilios datos.

   Viso  projekto metu gimnazijos pradinukai buvo kviečiami rinktis knygas apie Lietuvą, jos istoriją, gamtą, įžymius ir talentingus šalies žmones, iš naujo atrasti lietuvių rašytojų ar tautosakos kūrinius. Mokiniai šias knygas garsiai skaitė, lavino savo skaitymo įgūdžius, plėtė akiratį ir mainėsi žiniomis su draugais, tėveliais, kitais Eitminiškių gimnazijos bendruomenės nariais. Dalintis  žodžiu, atveriančiu naują požiūrį į savo šalį, mokytis išklausyti ir išgirsti, bendrauti ir suprasti, kad mylėti galimą tik Tai, ką  gerai pažįsti – toks buvo pagrindinis šio projekto tikslas.

   Tai buvo puiki proga susėsti prie knygos ir prasmingai pabendrauti. Mat visi stengėsi būti darbščiais, sąžiningais, apsiskaičiusiais. Tokiais žmonėmis, kokių Lietuvai reikėjo prieš šimtą metų. Tokiais, kokių Lietuvai reikia ir šiandien. Projekto metu 3145 minutes garsiai skambėjo žodžiai… vaikai skaitė Lietuvai apie Lietuvą.