Pagrindinis puslapis Europa Sienos perėjimo punkte Baltarusijos pareigūnai sulaikė diplomatinį paštą gabenusį Lietuvos automobilį

Sienos perėjimo punkte Baltarusijos pareigūnai sulaikė diplomatinį paštą gabenusį Lietuvos automobilį

Sienos perėjimo punkte Baltarusijos pareigūnai sulaikė diplomatinį paštą gabenusį Lietuvos automobilį

VSAT nuotr.

www.voruta.lt

Užsienio reikalų ministerija reiškia griežtą protestą dėl beprecedenčio diplomatinį paštą gabenusio Lietuvos automobilio sulaikymo prie Lietuvos-Baltarusijos valstybinės sienos.

Medininkų sienos perėjimo punkte Baltarusijos pareigūnai pareikalavo nuplėšti diplomatines plombas ir atidaryti automobilį. Lietuvos diplomatiniams kurjeriams nesutikus su šiuo reikalavimu, automobilis buvo priverstas apsisukti ir grįžti į Lietuvos teritoriją.

„Diplomatinį paštą gabenusio automobilio sulaikymas prie valstybinės sienos šiurkščiai pažeidžia Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių. Baltarusija dar kartą pademonstravo, kad šiai valstybei nebeegzistuoja civilizuoto pasaulio taisyklės. Tai Europos centre siautėjanti diktatūra”, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Šiandien į Užsienio reikalų ministeriją skubiai iškviestas Baltarusijos ambasados atstovas ir jam buvo įteikta protesto nota.

urm.lt inform.