Pagrindinis puslapis Lietuva Siekiama atkurti Martyno Jankaus sodybos vientisumą ir visą buvusių pastatų kompleksą

Siekiama atkurti Martyno Jankaus sodybos vientisumą ir visą buvusių pastatų kompleksą

Siekiama atkurti Martyno Jankaus sodybos vientisumą ir visą buvusių pastatų kompleksą

Martyno Jankaus sodyba. jankausmuziejus.lt nuotr.

www.pagegiai.lt

Šią savaitę Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius darbo vizito Vilniuje metu susitiko su LR kultūros ministru Simonu Kairiu ir LR aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir aptarė Pagėgių savivaldybei aktualias temas.

Susitikimo su LR kultūros ministru Simonu Kairiu metu aptarti Martyno Jankaus sodybos ir jos teritorijos, kurie yra įtraukti į Kultūros vertybių registrą, tolimesni veiksmai siekiant išsaugoti bei atkurti Martyno Jankaus sodybos vientisumą ir visą buvusių pastatų kompleksą.

Ilgą laiką Martyno Jankaus sodybos dalis privačios nuosavybės teise priklausė individualiam asmeniui, todėl nebuvo galimybės atkurti sodybos vientisumo. Tik 2019 m. spalio 8 d. Pagėgių savivaldybei įsigijus sklypą su gyvenamuoju namu ir daržine, visa sodyba atsidūrė vienose rankose ir atsirado reali perspektyva išryškinti architektūrinę sodybos vertę.

Martynas Jankus. jankausmuziejus.lt nuotr.

Atkūrus Martyno Jankaus sodybos vientisumą atsirastų naujos kultūrinės, meninės, edukacinės ir ekspozicinės veiklos galimybės. Šiuo tikslu, dalinai finansuojant Lietuvos kultūros tarybai, buvo atlikta Martyno Jankaus sodybos atkūrimo vizualizacija, 3D formatu. Šiuo metu ruošiamas avarinės būklės daržinės tvarkybos darbų projektas. Parengus projektą bus pradėti remonto darbai.

Su LR aplinkos ministru Simonu Gentvilu aptarti Pagėgių savivaldybei aktualūs vandens ir nuotekų klausimai bei vandentvarkos įmonių veiklos efektyvinimo galimybės pasinaudojant ES investicijomis, aptarti kiti klausimai.

Mero patarėja Inga Kuzmarskienė