Pagrindinis puslapis Uncategorized Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ oratorija „Via Crucis“

Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ oratorija „Via Crucis“

Julija KOT, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ kultūrinės veiklos vadybininkė

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ yra parengęs Austrų kompozitoriaus Franz Cibukla (1946-2016) oratoriją „Via Crucis“ (Kryžiaus kelias). Kūrinys yra labai didingas, išraiškingas ir konceptualus. Tai tobula muzika atliekama Atlaidų metu.

Lietuvos publikai kūrinį pristato valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, diriguojamas Dainiaus Pavilionio, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ ir operos solistai Irena Zelenkauskaitė (sopranas), Arūnas Malikėnas (baritonas).

Oratorija sukurta sopranui, baritonui, mišriam chorui ir pučiamųjų instrumentų orkestrui. Ją sudaro 14 „Via Crucis“/“Kryžiaus kelio“ teminių dalių, atliekamų vokiečių kalba. Oratoriją pučiamųjų instrumentų orkestrui aranžavo Jaroslavas Cechanovičius. Kryžiaus kelias – tai brangiausias Krikščionims kelias. Šiuo keliu nuo pasmerkimo mirčiai vietos iki Golgotos, kur buvo nukryžiuotas, su kryžiumi ant pečių prieš 2000 metų praėjo Išganytojas.

Programos kaina – 3500 € + transporto išlaidos.

* šiam koncertui reikia numatyti didesnę erdvę, nes bendroje sumoje viso būtų apie 100 atlikėjų.

Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ turi parengęs ir a cappella sakralinės muzikos programas. Dirigentas įstaigos meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis.
Programos kaina 600 € + transporto išlaidos.

Daugiau informacijos apie kompozitorių, kūrinį ir atlikėjus čia: via crucis