Pagrindinis puslapis Uncategorized Šiandien matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse jėgas išbandys beveik 17 tūkstančių mokinių

Šiandien matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse jėgas išbandys beveik 17 tūkstančių mokinių

Lapkričio 20 dieną Lietuvoje vyks Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas. Jame pateikiamos užduotys reikalauja kūrybinio mąstymo, skatina praktiškai taikyti ir sieti skirtingų dalykų žinias.

„Šis konkursas mokiniams patraukliai pristato gamtamokslinius dalykus ir tokį „kietą“ mokslą – matematiką, juos populiarina. Ir tai yra didžiausia šio konkurso vertė, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. – Viliuosi, kad dauguma konkurso dalyvių ateityje pasirinks profesijas, susijusias su šiais dalykais“.

Antrą kartą Nacionalinio egzaminų centro rengiamame konkurse gali dalyvauti 8–10 klasių mokiniai. „Dauguma jiems skirtų užduočių nėra sudėtingos, bet įdomios, reikalaujančios kūrybingo ir išradingo mąstymo. Pavyzdžiui, pernykščiame konkurse reikėjo apskaičiuoti, kada laiku išvykti į kino teatrą, kad nepavėluotum, nurodyti, kuria kryptimi slenka audra, kai žinomas laiko intervalas tarp žaibo ir griaustinio, ir pan. Atsakinėdami į klausimus mokiniai turi išrinkti argumentą, išvadą, priežastį, pastebėti dėsningumą ir jį pritaikyti, o spręsdami uždavinius – taikyti ar sugalvoti strategiją. Tarp konkurso užduočių yra ir keletas sunkesnių, skirtų tikriems galvočiams. Taigi, pademonstruoti savo stipriąsias savybes galės kiekvienas“, – sako Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus pavaduotojas dr. Pranas Gudynas.

Matematinį ir gamtamokslinį mokinių raštingumą išbandantis konkursas populiarėja. Praėjusią savaitę pasibaigus registracijai, paaiškėjo, kad konkurse dalyvaus 455 mokyklos, iš jų – ir 9 profesinės, ir 16 750 mokinių. Pernai konkurse dalyvavo arti 400 mokyklų.

Konkurse skaičiuojami tik asmeniniai dalyvių rezultatai atskirose mokyklose ir pagal klases, t. y., apdovanojamas geriausias mokyklos aštuntokas, geriausias devintokas ir geriausias dešimtokas. Konkurso laimėtojai savo klasėse apdovanojami konkurso laimėtojų diplomais.

Konkurso tikslas – ugdyti mokinių matematinį ir gamtamokslinį mąstymą, populiarinti matematiką ir gamtos mokslus, padėti atsiskleisti talentams. Per konkursą išbandomos ir tarp mūsų šalies mokytojų paskleidžiamos moderniausios pasaulio matematikos ir gamtos mokslų pedagoginės idėjos, sukurtos mokomosios užduotys.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius