Pagrindinis puslapis Lietuva Šiandien į Lietuvą atvyksta Prancūzijos Prezidentas su pirmąja šalies ponia

Šiandien į Lietuvą atvyksta Prancūzijos Prezidentas su pirmąja šalies ponia

Šiandien į Lietuvą atvyksta Prancūzijos Prezidentas su pirmąja šalies ponia

Prancūzijos Prezidentas su žmona. commons.wikimedia.org nuotr.

www.voruta.lt

Šiandien  Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priims oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančią Prancūzijos pirmąją porą – Prezidentą Emanuelį Makroną ir jo sutuoktinę Brižitą Makron.

Lietuvos ir Prancūzijos vadovai aptars ES, NATO, regioninio saugumo darbotvarkės klausimus, dvišalį bendradarbiavimą prekybos, ekonomikos, mokslo ir inovacijų bei kultūros srityse.

Antradienį Prancūzijos vadovas su Lietuvos Prezidentu aplankys NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius Prancūzijos karius. Prancūzijos lyderis planuoja dalyvauti iškilmingoje ceremonijoje Antakalnio kapinėse, susipažinti su Lietuvos akademine bendruomene.

Prancūzijos prezidentas lankysis ir Vilniaus universitete.

Svečias dalyvaus diskusijoje su VU studentais. Po diskusijos VU Senatas planuoja E. Macronui suteikti VU garbės daktaro vardą.

Diskusiją su VU studentais moderuos VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė doc. Margarita Šešelgytė. Klausimus E. Macronui bus galima užduoti ir internetu.

Diskusijai VU Mažojoje auloje pasibaigus planuojama iškilminga ceremonija Teatro salėje, kurios metu VU Senatas E. Macronui suteiks garbės daktaro vardą. Šis išskirtinis statusas Prancūzijos vadovui bus suteikiamas už idėją sukurti jungtinius Europos universitetų tinklus ir išplėsti „Erasmus+“ mainų iniciatyvą.

„Esu įsitikinęs, kad iškelta ir įgyvendinta europinių universitetų integracijos idėja yra tvirtas pagrindas Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui suteikti VU garbės daktaro vardą, kartu išreiškiant savo įsipareigojimą Europos universitetų aljansų idėjai. Galima teigti, kad Prancūzijos prezidentas pradėjo šių reikšmingų pokyčių procesą ir tai padarė išsaugodamas klasikinio universiteto idėją ir pagarbą autonomiškumui“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Šio vizito proga taip pat rengiama Lietuvos ir Prancūzijos verslo atstovų apskritojo stalo diskusija, skirta aptarti bendradarbiavimo galimybėms informacinių ir finansinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, kibernetinio saugumo srityse.

Prancūzijos Prezidentas Emanuelis Makronas su sutuoktine Lietuvoje lankysis pirmą kartą.