Pagrindinis puslapis Europa Seinų - Punsko kraštas Seinų kunigų seminarijoje – lietuviška menė

Seinų kunigų seminarijoje – lietuviška menė

 

www.voruta.lt

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Seinų kunigų seminarijos rūmuose atidaryta lietuviška menė. Menės įrengimą finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

„2018-aisiais Lietuva mini valstybės atkūrimo šimtmetį. Vasario 16-oji ir prieš šimtą metų, ir šiandien rodo, kokia svarbi lietuviams yra laisvė, vienybė bei kultūra. Paveldas, kaip viena esminių kultūros dalių, formavo ir formuoja mūsų tapatybę. Pagarba kalbai, kultūrai, kultūros paveldui – tai pagarbos ir meilės savo tėvynei ženklas“, – teigia kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Seinų kunigų seminarijos patalpose atidarytoje lietuviškoje menėje bus pristatyta ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirta paroda. Naujose patalpose planuojama rengti edukacinius užsiėmimus, istorijos pamokas lietuviškų ir lenkiškų mokyklų moksleiviams. Lietuviškos menės įrengimas prisidės prie Lietuvos kultūrai ir istorijai reikšmingų asmenybių įamžinimo ir bus sektinas lietuvių bei lenkų bendradarbiavimo pavyzdys. Pasak lietuvių bendruomenės atstovų, tai labai svarbus žingsnis, išsaugant lietuvišką tapatybę ir kultūrą.

1826 m. įkurtoje Seinų kunigų seminarijoje mokėsi daug iškilių Lietuvos asmenybių – daktaras Vincas Kudirka, rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas, vyskupas Justinas Staugaitis, prelatas Mykolas Krupavičius ir kt. Seinuose taip pat gyveno ir dirbo lietuvių poezijos klasikas, vyskupas Antanas Baranauskas.

Šventiniame atidaryme dalyvavo ir kultūros viceministras Gytis Andrulionis.