Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV Seimo Pirmininkė pasveikino 15-osios Lietuvių tautinių šokių šventės dalyvius Baltimorėje

Seimo Pirmininkė pasveikino 15-osios Lietuvių tautinių šokių šventės dalyvius Baltimorėje

Su darbo vizitu Jungtinėse Amerikos Valstijose besilankanti Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pasveikino 15-osios Lietuvių tautinių šokių šventės Baltimorėje dalyvius ir svečius.

„Man ypač džiugu būti kartu su Jumis šioje šokio ir lietuvybės šventėje. Jau keletą dešimtmečių jūsų entuziazmo ir meilės Lietuvai dėka čia skamba lietuvių kalba, liaudies muzika ir aidi smagus tautinis šokis“, – sakė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, pabrėždama, kad šokis ir daina lietuviams visada buvo stiprybės ir įkvėpimo šaltinis, padėdavęs išgyventi net ir sunkiausiais laikais.

Pasak parlamento vadovės, šis renginys – tai dar viena galimybė pasauliui papasakoti apie Lietuvą ir lietuvius.

„Tai tarsi gražiausia ir prasmingiausia kelionė į save ir į Lietuvą. Kad ir kur būtume: ar toli, ar arti – mes visi esame Lietuvos vaikai“, – kalbėjo Seimo Pirmininkė, linkėdama visiems susirinkusiesiems gražios šventės.

Pirmoji lietuvių tautinių šokių šventė surengta 1957 metais. Tai buvo svarbus istorinis įvykis JAV lietuvių bendruomenei. Nuo tada siekiant išlaikyti ir puoselėti tautinius šokius, muziką, autentišką aprangą ir papročius Lietuvių tautinių šokių institutas kartu su JAV ir Kanados lietuvių bendruomenėmis kas ketverius metus organizuoja lietuvių tautinių šokių šventes. Nuo 1992 metų Šiaurės Amerikos lietuvių šokių šventėse dalyvauja šokių kolektyvai ir iš Lietuvos.

Neringa Mikėnaitė
Seimo Pirmininko patarėja