Pagrindinis puslapis Istorija Pilys Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: Gedimino kalno šlaitais rūpinsis specialistai

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: Gedimino kalno šlaitais rūpinsis specialistai

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

Ketvirtadienį, gruodžio 29 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis apžiūrėjo slenkančius Gedimino kalno šlaitus ir su aplinkos bei kultūros ministrais sutarė, kad šių dviejų ministerijų ekspertai kalno būkle rūpinsis kartu, darbus atliks profesionaliai, vadovaudamiesi ekspertų siūlymais.

 „Kalno būkle turi rūpintis specialistai, išmanantys problemos rimtumą ir galintys pasiūlyti sprendimo būdus. Praeityje padaryta daug klaidų, kurių padarinius matome šiandien, todėl šiandien aptarėme darbus, kurie turi būti atlikti nedelsiant ir kurie bus atliekami ilgalaikėje perspektyvoje“ , – sako Seimo Pirmininkas.

Jis teigia, kad šiuo metu dėl iškritusių kritulių kiekio kalnas yra ypač jautrus ir bet kokia vibracija jam yra kenksminga, todėl vertėtų priimti sprendimus ne tik dėl funikulieriaus uždarymo, bet ir kitų šaltinių sukeliančių kalno vibraciją.

Pasak parlamento vadovo, Gedimino kalnas ir jo prieigos bus perduotos Aplinkos ministerijos priežiūrai. Kultūros ministrė L.Ruokytė-Jonsson ir aplinkos ministras Kęstutis Navickas susitarė inicijuoti perdavimo procesą.

 „Šiandien svarbu užtikrinti, kad tvirtinant kalno šlaitus būtų vadovaujamasi žiniomis, o ne spėjimais, kaip kalnui būtų geriau. Jau dabar matyti, kad ankstesni darbai buvo atliekami nekokybiškai, naudojant netinkamas priemones ir būdus“, – sakė V. Pranckietis.

Gedimino kalnas uždarytas praėjusios savaitės pabaigoje dėl nuošliaužų, jame bus vykdomi tvarkybos darbai: įrengti geodinaminiai detektoriai, sutvirtintos kalną juosiančios betoninės juostos (rostverkai), kurios šiuo metu ir kelia daugiausiai problemų.

Seimo Pirmininkas sako, kad Gedimino kalnui jis skirs didelį dėmesį ir ateityje, stebės atliekamus darbus. Dar praėjusią savaitę Viktoras Pranckietis susitiko su Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktoriumi dr. Vaidotu Lygiu bei docentu dr. Albinu Tebėra. Su specialistais parlamento vadovas aptarė Gedimino kalno problemas, kalbėjo ir apie visų šalies piliakalnių būklę, sistemingą bei nuoseklų jų stabilumo užtikrinimą.

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė,

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja