Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Seimo nario Gintaro Songailos viešas pareiškimas: dėl įvairių šios dienos akcijų

Seimo nario Gintaro Songailos viešas pareiškimas: dėl įvairių šios dienos akcijų

Seimo nario Gintaro Songailos viešas pareiškimas

Dėl įvairių šios dienos akcijų

(Lenkų) Rinkimų akcijos organizuojamas beatodairiškas puolimas prieš Lietuvos įstatymus 2011 m. rugsėjo 23 dieną vainikuojamas prie Lietuvos Respublikos Seimo.

Į šią akciją aktyviai kvietė internetiniai portalai, veikiantys iš Rusijos (regnum.ru ir kiti). Melagingas akcijos turinys ir veikimo būdai dar kartą atskleidžia, jog mėginama stiprinti antilietuvišką ir antivalstybinį frontą, kurį palaiko dviejų kaimyninių valstybių politikai ir kitos tarnybos.

Apgailėtina, kad į šį chorą įsijungia ir kai kurie lietuviškos viešosios erdvės veikėjai. Kviečiu juos susimąstyti, ant kokio malūno jie pila vandenį ir kokią Lietuvos ateitį jie projektuoja. Atskiro politinio įvertinimo, manau, reikalauja Kultūros ministerijos pareigūnų, atvirai provokuojančių Lietuvos tautines bendrijas nesilaikyti Lietuvos įstatymų, veikla.

Maloniai nustebino partijos „Tvarka ir teisingumas“ politinis posūkis į patriotizmo pusę. Norėtųsi tikėtis, kad ši partija neapsiribos protesto akcijos prie Vilniaus rajono savivaldybės organizavimu, tačiau visų pirma išsiaiškins su savo frakcijos Seime nariais, kurie atstovauja Rinkimų akciją. Nuoširdžiai viliuosi, kad nuo šiol visi Tvarkos ir teisingumo partiją atstovaujantys Seimo nariai teisingai balsuos dėl teisės aktų, susijusių su Lenko karta, su vardų ir pavardžių rašymu, neatsisakant lietuvių kalbos.

Vilnius, 2011-09-23