Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: „Lietuva turi drąsios šalies įvaizdį“

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: „Lietuva turi drąsios šalies įvaizdį“

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Viktorija Chorna)

Birželio 17 d. posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija aptarė Lietuvos įvaizdžio užsienyje geopolitinių pokyčių kontekste ir pasipriešinimo propagandai klausimus, Lietuvos ir diasporos sporto problemas bei Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimo klausimus bei priėmė dvi rezoliucijas:

 „Dėl Lietuvos įvaizdžio užsienyje vykstant geopolitiniams pokyčiams ir pasipriešinimo propagandai“;

 „Dėl sporto reikalų“.

Komisijos narys, žymus Lietuvos ir Kanados rašytojas Antanas Šileika akcentavo stiprėjantį teigiamą Lietuvos įvaizdį užsienio žiniasklaidoje, ypač tai tapo matoma dėl tvirtos Lietuvos pozicijos karo Ukrainoje metu. „Atrodome kaip labai drąsi šalis“, – sakė A. Šileika.

Komisijos narė, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė, Nepriklausomybės Akto signatarė Laima Andrikienė pabrėžė, kad „teigiamas Lietuvos įvaizdis daugiau yra demokratiniame pasaulyje, bet autokratiniai režimai formuoja Lietuvos įvaizdį visiškai ne Lietuvos naudai“.

Krašto apsaugos ministro patarėjos Kamilė Šeraitė ir Aušra Kudirkaitė pristatė Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atliekamą darbą formuojant Lietuvos, kaip vykdančios įsipareigojimus, patikimos NATO narės įvaizdį. Tam vykdomi pilietiniai Lietuvos karių, gydytojų, vykstančių į Ukrainą, mokymai, patriotinis ugdymas, partnerių informavimas, istorinių ir reklaminių filmų kūrimas, istorinės atminties vietų priežiūra ir kt.

Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorius Marius Janukonis pristatė Užsienio reikalų ministerijos atliekamą darbą formuojant teigiamą Lietuvos įvaizdį užsienyje ir pasidžiaugė išaugusiu užsienio žiniasklaidos dėmesiu Lietuvai.

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė pristatė Lietuvos laisvės kovų, pasipriešinimo okupacijai ir valstybės istorinės atminties politiką.

 Komisijos nario pavaduotojas Laurynas Misevičius iš Jungtinių Amerikos Valstijų, ilgametis Pasaulio lietuvių bendruomenės sportinių renginių organizatorius, pasidžiaugė, kad komisija svarsto ir sporto reikalus.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Viktorija Chorna)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto grupės vadybos konsultantas Mindaugas Špokas kalbėjo apie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atliekamą darbą formuojant Lietuvos profesionalaus ir mėgėjų sporto politiką bei Lietuvos krepšinio federacijos atliekamą darbą formuojant krepšinio politiką.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Viktorija Chorna)

Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pristatė Lietuvos futbolo federacijos atliekamą darbą formuojant futbolo politiką, apžvelgė tradicijas ir problemas.

 Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas pristatė pasiruošimą š. m. liepos 14–17 d. Druskininkuose vyksiančioms Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms, į kurias suvažiuos lietuviai iš 23 pasaulio šalių.

Komisijos kopirmininkas Jonas Bružas iš Jungtinių Amerikos Valstijų apžvelgė institucijų atsakymus į Seimo IV (pavasario) sesijoje komisijos priimtas rezoliucijas.

Komisijos posėdyje taip pat dalyvavo Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė (Dalia Henke), Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkas Rimvydas Rubavičius, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovė Lietuvoje Vida Bandis, Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento direktorė Lina Žukauskaitė ir kitų institucijų atstovai.

Posėdžio vaizdo įrašas Seimo „YouTube“ paskyroje.

Komisijos pirmininkė Dalia Asanavičiūtė

Naujienos iš interneto