Seime vyks romų konferencija „Mėgaukis romanizacija!“

Seime vyks romų konferencija „Mėgaukis romanizacija!“

Lietuvos romų bendruomenė (LRB) daug metų organizuoja renginius, skatinančius romų integraciją į visuomenę, mažinančius šios tautinės mažumos socialinę atskirtį ir diskriminaciją.

LRB kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu rugsėjo 2 d., penktadienį, kviečia į konferenciją metiniams bendruomenės darbams ir artimiausiems planams aptarti. Konferencija vyks Seimo Spaudos konferencijų salėje. Renginio pradžia – 13 val.

Konferencijos metu taip pat bus pristatytas žinomiausias LRB organizuojamas renginys – GYPSY FEST. Jau ne vienus metus reportažai apie šventę transliuojami žiniasklaidoje, žinia apie renginį skamba ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Viena iš renginio GYPSY FEST sudėtinių dalių yra kasmetinė konferencija Seime, rengiama kartu su Seimo Žmogaus teisių komitetu. Šiais metais organizuojamos konferencijos pavadinimas ir renginio GYPSY FEST šūkis − „Mėgaukis romanizacija!“.

„Festivalis GYPSY FEST yra socialinės pakraipos ir kasmet turi specialų šūkį. 2019-aisiais sakėme „Romas – ne džinas!“ ir kvietėme susipažinti su romų tauta, nevengti, nesibaiminti romų. 2020-aisiais skelbėme – „Be etikečių!“, kviesdami neklijuoti prie žmonių ar tautos etikečių. 2021-aisiais sakėme „Skirtingos tautybės – vienodos vertybės!“, norėdami priminti, kad išorė gali būti skirtinga, tačiau žmogiškosios vertybės yra visiems vienodos. O šiemet kviečiame − „Mėgaukis romanizacija!“, norėdami atkreipti dėmesį, kad šiais neramiais laikais ieškotume bendrystės ir pagarbos vieni kitiems“, − sako renginio iniciatoriai.

Daugiau informacijos apie festivalį galima rasti čia: https://www.facebook.com/GypsyFest.VILNIUS

Registruotis į konferenciją Seimo Spaudos konferencijų salėje galima ČIA, registracija galima iki rugsėjo 1 d. 16 val.

Konferencijos programa

Renginį bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

lrs.lt inf.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.