Pagrindinis puslapis Pasaulis Tremtis Seime bus prisiminti 1948 m. trėmimai ir vertinama gyventojų genocido organizatorių atsakomybė

Seime bus prisiminti 1948 m. trėmimai ir vertinama gyventojų genocido organizatorių atsakomybė

Lietuvos gyventojų trėmimams skirti vagonai (ekspozicija Naujosios Vilnios geležinkelio stotyje) lt.wikipedia.org nuotr.

Gegužės 22 d., penktadienį, 10 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks konferencija „Lietuvos gyventojų sovietinio genocido organizatoriai ir vykdytojai: istorinis, moralinis ir teisinis atsakomybės įvertinimas“, skirta paminėti 1948 m. gegužės mėn. masinius trėmimus ir tarptautinio Vilniaus tribunolo „Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“ 15 metų sukaktį. Renginį organizuoja Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisija.

Pirmoje renginio dalyje bus diskutuojama apie sovietų okupaciją ir įvairias tautos naikinimo formas, antroje – apie Lietuvos gyventojų genocido organizatorių ir vykdytojų teisinį įvertinimą.

Konferencijoje koncertinę programą „Tyloj pragysta angelai“ atliks „Giesmių giesmelė“ konkurso laureatai ir ansamblis „Kankleliai“ (vadovė Daiva Čičinskienė).

 

 

Renginys bus transliuojamas Seimo interneto svetainėje ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“

 

Renginio programa.

 

Daugiau informacijos:

Danguolė Stonytė (tel. (8 5) 239 6561, mob. 8 620 75 071, el. p. daston@lrs.lt)

 

Goda Dobradziejūtė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius