Pagrindinis puslapis Naujienos Seimas svarstys siūlymą 2021-uosius skelbti Juozo Lukšos-Daumanto metais

Seimas svarstys siūlymą 2021-uosius skelbti Juozo Lukšos-Daumanto metais

Seimas svarstys siūlymą 2021-uosius skelbti Juozo Lukšos-Daumanto metais

www.voruta.lt

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pristatytą Seimo nutarimo projektą (Nr. XIIIP-4994), kuriuo siūloma 2021-uosius paskelbti Juozo Lukšos-Daumanto metais.

Šį sprendimą siūloma priimti atsižvelgiant į tai, kad 1921 m. rugpjūčio 10 d. sukanka 100 metų nuo partizano Juozo Lukšos-Daumanto gimimo.

Dokumente pabrėžiama, kad rezistentas J. Lukša-Daumantas buvo vienas ryškiausių kovotojų už Lietuvos laisvę, taip pat įvertinami nuopelnai ginant Lietuvos nepriklausomybę laisvės kovose, jo veikla prasiveržus už geležinės uždangos, besąlyginė ištikimybė Lietuvai, rezistencijai, kovų draugams ir partizano priesaikai.

„Žinome jį kaip stiprų kovotoją, iš jo prisiminimų ir iš jo laiškų ir kaip labai jautrų žmogų. Jo pagrindiniai nuopelnai ir turbūt jo atitikmuo galėtų būti šiuolaikinėms specialiosioms pajėgoms, kuris vykdė unikalias užduotis, du kartus buvo prasiveržęs už geležinės uždangos ir iš tikrųjų visą savo gyvenimą kėlęs valstybės interesus aukščiau asmeninių interesų. Atsisakė savo patogesnio gyvenimo, atsisakęs prisitaikyti jis kovojo už mūsų visų laisvę, suprasdamas, kad jo ir jo artimųjų šeimos laisvė priklauso nuo valstybės laisvės“, – pristatydama nutarimo projektą kalbėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Nutarimo projektu siūloma Vyriausybei iki 2020 m. spalio 1 d. parengti Juozo Lukšos-Daumanto metų minėjimo programą ir numatyti lėšų šiai programai įgyvendinti.

Pritarus projektui po pateikimo bendru sutarimu, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Švietimo ir mokslo komitete. Šį projektą taip pat pavesta apsvarstyti Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijai. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje numatoma grįžti birželio 25 d.