Pagrindinis puslapis Lietuva Seimas sugriežtino atsakomybę už gyvūnų nepriežiūrą ir žiaurų elgesį su jais

Seimas sugriežtino atsakomybę už gyvūnų nepriežiūrą ir žiaurų elgesį su jais

Seimas sugriežtino atsakomybę už gyvūnų nepriežiūrą ir žiaurų elgesį su jais

www.voruta.lt

Seimas priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas (projektas Nr. XIIIP-5147(2), padidindamas baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais.

Kodekse neliko įspėjimo už Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Nusižengę asmenys iš karto bus baudžiami bauda nuo 30 iki 120 eurų.

Padidintos baudos už žiaurų elgesį su gyvūnu, gyvūno kankinimą. Už tai bus baudžiama nuo 150 iki 2000 eurų (šiuo metu galiojančiame kodekse įtvirtinta – nuo 50 iki 1200 eurų).

Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas, užtrauks baudą nuo 900 šimtų iki 3200 eurų (šiuo metu galiojančiame kodekse įtvirtinta – nuo 300 iki 1750 eurų). Nusižengus pakartotinai asmuo bus baudžiamas bauda nuo 2200 iki 6000 eurų (šiuo metu galiojančiame kodekse įtvirtinta – nuo 1750 iki 2300 eurų).

Už aukščiau išvardintus nusižengimus (žiauraus elgesio su gyvūnu, gyvūno kankinimą) bus privaloma skirti gyvūnų konfiskavimą.

Sprendimui sugriežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais pritarė 76, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 13 Seimo narių.