Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Šaulių stovykla „Dzūkija 2020“

Šaulių stovykla „Dzūkija 2020“

Šaulių stovykla „Dzūkija 2020“

Tomo Bagdanavičiaus nuotraukos

Laura JANUŠAUSKAITĖ, Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos šaulė, skyriaus vadė, www.voruta.lt

Liepos 24-26 dienomis Poškonių apylinkių miške, plazdant saulės nutviekstai Trispalvei, vyko Šalčininkų 1011 – osios šaulių kuopos trumpalaikė stovykla. Šioje stovykloje taip pat dalyvavo ir svečiai iš Nepriklausomybės kovų kuopos.

Susirinkus visiems dalyviams, buvo surasta tinkama vieta palapinių miesteliui bei suskirstyti būriai ir būrių vadai. Visi draugiškai pasistatė palapines ir įkūrė laužus. Po įsikūrimo, tradiciškai, himno giedojimu ir kuopos vado pasveikinimu, stovykla buvo oficialiai atidaryta. Buvo pravestas saugumo ir elgesio instruktažas. Atidarymo metu, visos rikiuotės akivaizdoje, kuopos šauliai vieningai pasveikino kuopos vadą vrš. Eimantą Tamulyną su praėjusiu jubiliejumi ir įteikė Dzūkijos vėliavą. Audringiems plojimams aidint, kuopos vadas nuoširdžiai dėkojo ir jautėsi nustebintas. Pirmosios dienos vakarą jaunieji šauliai užbaigė mokydamiesi rikiuotės elementų, taip pat mokėsi įkurti laužą skeltuvo pagalba. Prieš miegą visa mažiau pažengusių grupė su vadovais, prie laužo skambant gitarai, sudainavo kelias patriotines dainas ir su gera nuotaika visi stovyklos dalyviai sugulė miegoti.

Antrąją stovyklos dieną labiau patyrę jaunieji šauliai vykdė įvairias taktines užduotis. Mažiau patyrę jaunieji šauliai ryte įtvirtino išmoktus rikiuotės elementus, išklausė paskaitą, kurioje buvo dėstomi įvairūs taktikos elementai. Taip pat prieš pietus jaunieji šauliai išklausė teorijos apie nebylaus valdymo signalus bei judėjimą mišku, taip pat bandė maskuotis ribotoje miško erdvėje. Pavalgę ir truputį pailsėję dalyviai teorijos žinias išbandė praktikoje. Išmokę naujų dalykų jaunieji šauliai ėjo pailsėti prie ežero. Būdami prie ežero ilsėjosi, žaidė įvairius žaidimus. Tuo metu pažengę jaunieji šauliai vykdė orientacinį žygį su įvairiomis užduotimis, taip pat ieškojo paslėptų miške žodžių, NATO fonetine abėcėle surašytų raidžių, iš kurių reikėjo sudėlioti slaptažodį. Grįžę iš užduoties, ryšio priemonėmis turėjo raportuoti pavėsinėje laukiančiai vadovybei užduotyje sudėliotą slaptažodį ir gauti užduoties baigimo patvirtinimą. Vakare visi pavalgė vakarienę, įvykdė keletą taktinių, komandinių žaidimų ir išėjo į trumpą žygį prieš miegą. Žygio metu šauliai išbandė nebylaus valdymo signalus prieblandoje, taip pat panaudojo teorines žinias apie kontaktus bei judėjimo būdus miške.

Trečiąją dieną atsikėlę jaunieji šauliai sutvarkė palapines bei miško teritoriją. Pasistengė palikti teritoriją tokią tvarkingą, kokią rado. Papusryčiavę jaunieji šauliai svetingai sutiko atvykusį svečią – ltn. Joną Virbalį iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų 2-osios rinktinės, kuris pristatė kario savanorio tarnybą, pasakojo apie hibridines grėsmes, supažindino su kibernetinio saugumo pagrindais, taip pat pasakojo vaikams, kad visada svarbu pasitikrinti turimą informaciją. Po paskaitos vyko uždarymo ceremonija, kurios metu buvo įteikti ilgai laukti pirmosios pakopos pažymėjimai bei įteiktos padėkos kuopos šauliams už pagalbą karantino metu, aktyvią šaulio tarnybą, kuopos garsinimą ir kitus nuopelnus Šalčininkų kuopai ir tėvynei Lietuvai.

Su geromis nuotaikomis, šiltais prisiminimais ir įsimintinais nuotykiais, baigėsi dar viena mūsų kuopos trumpalaikė stovykla. Kuopos vardu dėkojame visiems dalyvavusiems kuopos nariams, svečiams. Taip pat dar kartą dėkojame nusipelniusiems šauliams ir linkime sėkmės tarnyboje. Tėvynės labui!